نکات خرید مقاومت ترمز اینورتر

راهنمای خرید مقاومت ترمز + مهم‌ترین نکات

منتشر شده در : 29 اکتبر, 2023دسته بندی: مقالات, مقاومت ترمز

شرکت نیرونوین مفتخر است که سالیان بسیاری در خدمت همکاران گرامی، در زمینه طراحی، تولید و فروش مقاومت ترمز درایو فعالیت داشته باشد. اکنون در این مطلب، به اختصار به بررسی نکات مهمی که قبل و هنگام خرید مقاومت ترمز به آن احتیاج میابید می‌پردازیم. امیدواریم این راهنمای خرید مقاومت ترمز برای شما مفید واقع گردد.

با ما همراه باشید…

مقاومت ترمز اینورتر چیست؟

مقاومت ترمز اینورتر یک تجهیز خارجی است که مانند سایر مقاومت‌ها، وظیفه مقاومت در برابر عبور جریان الکتریکی را دارد، در قسمت خارجی درایو اینورتر به‌عنوان مقاومت ترمزی درایو قرار می‌گیرد. کار اصلی این تجهیز به هنگام توقف موتور یا اصطلاحاً استُپ موتور، شروع می‌شود. به هنگام استپ موتور یک جریان برگشتی معکوس از سیم‌پیچ موتور به سمت درایو اینورتر جاری می‌شود که به هنگام نصب مقاومت ترمز الکتریکی این جریان معکوس به‌صورت گرما در مقاومت ترمز اینورتر تلف می‌شود. علی رغم این مورد که در درایو اینورتر یک مقاومت ترمز داخلی وجود دارد، نصب مقاومت ترمز خارجی، سبب طول عمر دستگاه، جلوگیری از جریان‌کشی در درایو و همچنین جلوگیری از گرمای پیش از حد درایو می‌شود.

مقاومت ترمز اینورتر بیشتر در چه صنایعی کاربرد دارد؟

شما می‌توانید از مقاومت ترمزی درایو در کلیه صنایع و پروژه‌ها جهت افزایش طول عمر و راندمان کاری استفاده کنید. نکته قابل‌توجه این است که در برخی از موارد مانند آسانسور، جرثقیل و پله برقی به‌صورت مستقیم پیشنهاد می‌شود که حتماً از مقاومت ترمز الکتریکی استفاده کنید. مقاومت ترمز آسانسور و مقاومت ترمز پله برقی سبب کاهش جریان‌های اضافی در درایو اینورتر و همچنین در صورت تنظیم پارامترهای درایو، سبب افزایش راندمان درایو و درنتیجه نرم کارکردن کابین می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که در صورت امکان، حتماً از مقاومت ترمز آسانسور برای پروژه‌های آسانسوری استفاده کنید.

آیا مقاومت ترمز اینورتر برندهای مختلفی دارد؟

بله؛ به طور خلاصه می‌توان گفت، بسیاری از فروشندگان، این تجهیز را با عناوین گوناگونی مانند مقاومت ترمز اینورتر LS، مقاومت ترمز اینورتر YASKAWA، مقاومت ترمز خارجی و… ارائه می‌دهند؛ اما باید گفت برند آنها در عملکرد مقاومت هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند. نکته مهم در رابطه با خرید مقاومت ترمز این است که شما پارامترهای مختلفی مثل قیمت، کیفیت، نوع مقاومت نسبت به شرایط استفاده و… را در نظر بگیرد.

انواع مقاومت ترمز اینورتر برند نیرونوین

در نیرونوین، ساخت مقاومت ترمز را به سه دسته اصلی تقسیم می‌کنیم:

مقاومت ترمز آلومینیومی

مقاومت ترمز سرامیکی

بانک مقاومت

مقاومت ترمز آلومینیومی جهت استفاده بهتر و طول عمر بالاتر در دو مدل فن دار و بدون فن نیز وجود دارد. یکی از بهترین گزینه‌ها برای مقاومت ترمز اینورتر آسانسور استفاده از مقاومت ترمز آلومینیومی است. هرچند که شما می‌توانید از نوع مقاومت ترمز سرامیکی در آسانسور استفاده کنید، اما مقاومت ترمز آلومینیومی از درجه حفاظت (IP) بالاتری برخورد است، و می‌تواند انتخاب بهتری باشد.

مشاهده و دانلود: کاتالوگ مقاومت ترمز نیرونوین

خرید مقاومت ترمز برند نیرونوین

شرکت نیرونوین در راستای کمک به پیشرفت صنعت برق، مقاومت‌های کاملاً ایرانی برند نیرونوین را به کمک مهندسین مجرب، طراحی، ساخت و به فروش می‌رساند. فروش مقاومت ترمز باکیفیت و درعین‌حال به‌صرفه یکی از اهداف ما است. همان‌طور که در بالا اشاره شد، یکی از بهترین تدابیر جهت افزایش طول عمر درایو اینورتر در پروژه‌های آسانسور، پله برقی، جرثقیل و… استفاده از مقاومت ترمز در درایو است.

قیمت مقاومت ترمز آسانسور نسبت به توان و جریان درایو متفاوت است؛ اما به‌صورت کلی قیمت مقاومت ترمز اینورتر برند نیرونوین، نسبت به قابلیت‌ها، افزایش طول عمر دستگاه و راندمان کاری آن بسیار اقتصادی بوده و شما به‌راحتی می‌توانید از آن در پروژه‌های خود استفاده کنید.

جهت استعلام قیمت مقاومت ترمز می‌توانید با قسمت فروش مقاومت ترمز شرکت نیرونوین تماس بگیرید (02536125804) و پس از اعلام برند اینورتر، توان و جریان خروجی و محل استفاده اینورتر، بهترین پیشنهاد مدل، مقدار مقاومت (اهم)، مقدار توان (وات) و قیمت مقاومت ترمز را از ما دریافت کنید.

نکته پایانی از راهنمای خرید مقاومت ترمز

هنگام خرید حتماً به محل استفاده مقاومت ترمز دقت کنید که بهترین درجه IP نسبت به محیط کاری را انتخاب کنید. برخی از مناطق دارای شرایط خاص مثل آلایندگی، محیط اسیدی، رطوبت، گردوغبار و… هستند که پیشنهاد ما به استفاده از مقاومت ترمز آلومینیومی می‌باشد. اگر شما برای برخی از پروژه‌ها نیاز به تعداد بسیاری مقاومت ترمز اینورتر دارید، می‌توانید به‌جای استفاده از چندین مقاومت ترمز الکتریکی، از بانک مقاومتی که به‌صورت مجموعه مقاومت ترمزی درایو در یک باکس است، بهره‌مند شوید.

امیداوریم از نکات خرید مقاومت ترمز اینورتر نهایت بهره را برده باشید. اگر موردی به ذهن شما می‌رسد که در این مقاله به آن اشاره نشده است، حتماً در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید.

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت نیرونوین، دریافت مشاوره رایگان در رابطه با تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خرید تجهیزات

با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه