شرکت نیرونوین تنها نمایندگی یاسکاوا در ایران ، مفتخر است که تمامی محصولات یاسکاوا را به صورت اورژینال، با ۱ سال گارانتی طلایی ، ۵ سال خدمات پس از فروش ، آموزش ، نصب و راه اندازی در اختیار شما مهندسین و کارفرمایان عزیز قرار دهد.

Servo

M-5_sigma-7_c

Inverter

اینورتر

Robot

Robot

انواع محصولات یاسکاوا

محصولات یاسکاوا را می توان به سه دسته اصلی ربات های صنعتی، سروسیستم و اینورتر تقسیم نمود. ربات های یاسکاوا نیز دارای انواع متعددی می باشند. مواردی نظیر ربات رنگ پاش، ربات برش، ربات جوش، ربات پلتایزینگ، ربات دلتا و بسیاری موارد دیگر که می توانید با تماس با شرکت نیرونوین نمایندگی یاسکاوا از مشاوره رایگان شرکت بهره مند گردید.

همچنین سرو درایو و سرو موتورهای یاسکاوا که تماما از نسل سیگما ۷ می باشند. نکته دیگری که در مورد سرو های یاسکاوا حائز اهمیت است ۲۴ بیت بودن آنها می باشد که این دقت بسیار بالا در صنایع گوناگون کاربرد بسیار بالایی دارد.

اینوتر های یاسکاوا نیز دارای سری های متعدد با کاربردها و توان های متعددی می باشند که از جمله مطرح ترین آنها می توان به سری اینورتر های A1000,V1000,E1000,GA500 و هچنین GA700 اشاره نمود. در ادامه به توضیح معرفی کامل هر یک از این محصولات خواهیم پرداخت.

ربات های صنعتی یاسکاوا

ربات های یاسکاوا با کاربرد های متعددی عرضه می گردند. امروزه درصنایع گسترده ای از جمله صنایع غذایی، صنایع خودرو، صنایع دارو و بسیاری موارد دیگر استفاده از ربات های صنعتی در آنها از ضرورت بالایی برخورد دار است.ربات های موجود در نیرونوین نمایندگی یاسکاوا را می توان در چند دسته اصلی معرفی نمود.

محصولات یاسکاوا

ربات جوشکاری

ربات جوشکاری یاسکاوا امکان انجام جوشکاری به شیوه های متعددی را دارد. از جمله رایج ترین شیوه های جوشکاری که در ایران بسیار پر کاربرد است می توان به جوش Co2 و جوش MIG/TIG اشاره کرد. از این رو بسیاری ربات جوشکاری را ممکن است با عنوان ربات جوشکاری Co2 و یا ربات جوشکاری MIG / TIG بشناسند. البته کاربرد های ربات جوشکاری محدود به هیچ شیوه جوشکاری نمی گردد. در نیرونوین نمایندگی یاسکاوا کارشناسان فنی شرکت می توانند تمام شیوه های جوشکاری مورد نیاز کارفرمایان گرانقدر را راه اندازی نمایند.

از کاربرد های ربات صنعتی جوشکاری یاسکاوا می توان به جوشکاری تجهیزات و قطعات خودرویی نظیر جوشکاری باک خودرو اشاره نمود.

ربات رنگ پاش

از دیگر ربات های صنعتی موجود در نمایندگی یاسکاوا می توان به ربات های رنگ پاش اشاره نمود. این ربات ها را ممکن است با عنوان ربات رنگ پودری نیز بشناسید. عمده ترین استفاده ربات های رنگ پاش در رنگ پاشی قطعات مختلف خودرو می باشد. البته توان حمل (Payload) و محدوده دسترسی (Reach) ربات نیز متفاوت می باشد.

ربات پلتایزینگ

ربات پلتایزینگ یاسکاوا یکی از پر کاربردترین ربات های صنعتی می باشد. این ربات ها قابلیت قرار دادن تجهیزات از روی خط تولید بر روی پالت را دارند. از کاربرد های ربات پلتایزینگ می توان در صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع خودرو و موارد بسیار دیگر اشاره کرد.

سایر ربات های صنعتی

ربات های صنعتی یاسکاوا انواع مختلف دیگری دارند که می توان به ربات های همکار انسان، ربات های اسکارا، ربات دلتا و موارد متعدد دیگری اشاره نمود که جهت دریافت مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

اینورتر های یاسکاوا

اینورتر نام‌های دیگری ازجمله درایو ، درایو اینورتور ، درایو موتور و….  هم دارد که همه به یک وسیله اشاره دارند. اینورتر یاسکاوا یکی از برترین اینورترهای حال حاضر در دنیا می باشد که در سری های متعددی عرضه می گردند که به صورت کلی به سری های متعدد آنها اشاره می نماییم.

  • اینورتر V1000 یاسکاوا ( کاربرد : عمومی )
  • اینورتر GA500 ( کاربرد : عمومی / نسل جدید سری V1000 )
  • اینورتر های سری A1000 ( کاربرد : سنگین کار عمومی با قابلیت Closed Loop )
  • سری GA700 ( کاربرد : سنگین کار با قابلیت Closed Loop / نسل جدید سری A1000 )
  • اینورتر سری E1000 ( کاربرد : عمومی / رنج توانی بالاتر از V1000 / 22KW – ۵۰۰KW )
  • اینورتر سری L1000 یاسکاوا ( کاربرد : آسانسور با قابلیت Closed Loop )
  • سری T1000 ( کاربرد : نخ و الیاف )
  • و…

کاربردهای اینورتر یاسکاوا چیست؟

کاربرد اینورتر یاسکاوا بسیار گسترده میباشد ولی با اهمیت ترین موارد استفاده از آنها در پمپ ها، فن ها، نوارهای نقاله، صفحه های خورشیدی، دستگاه های اکسترودر و آسانسورها میباشد. اینورتر برق DC را از منابعی مثل باتری ها و سلول های سوختی میگیرد و آن را به ولتاژ مورد نیاز AC تبدیل می کند. در مواردی که برق نباشد میتواند به عنوان منبع تغذیه اضطراری (UPS) عمل کند، برای بالا بردن فرکانس برق اصلی جهت استفاده در گرمکن القائى استفاده می شود و به طور گسترده برای جوشکاری و در پنل های خورشیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

اینورترها که نیازشان بیشتر حس شد از اوایل قرن ۲۰ رفته رفته ساخته شدند و بهبود یافتند. در روندی که برای بهبود کارکرد اینورتر داشت طی میشد نقش شرکت هایی مانند یاسکاوا خیلی تاثیرگذار بود. یاسکاوا شرکتی است که در سال ۱۹۱۵ در ژاپن تاسیس شد و خیلی زود پیشرفت کرد و در زمینه اتوماسیون صنعتی و به خصوص دستگاه های کنترل حرکتی شناخته شد. در نبرد برای تولید بهترین اینورتر این شرکت فعالیت های زیادی داشت که از جمله آن میتوان به تولید اولین اینورترهای با ترانزیستور، نخستین درایو کنترل برداری، اولین درایو کنترل دیجیتال، و اولین اینورتر ماتریکس برای تولید انبوه اشاره نمود.

تاریخچه مختصر اینورتر

اینورتر در اواخر قرن ۱۹ رقابت شدیدی بین دو دانشمند بزرگ آن دوران یعنی توماس ادیسون و نیکولا تسلا بر سر بهتر بودن جریان AC یا DC در گرفت. در نهایت پیروزی با تسلا و جریان AC بود و استفاده از این جریان به دلیل مزایای آن به سرعت در جهان همه گیر شد. ولی یک مشکل وجود داشت و آن اینکه بر خلاف جریان DC جریان AC را نمیتوان به راحتی ذخیره کرد.بنابراین نیاز به دستگاهی بود که بتواند در مواقعی که جریان به صورت DC ذخیره شده است آن را به جریان AC تبدیل کند. این دستگاه همان اینورتر(Inverter)  یا معکوس کننده میباشد.

سرو یاسکاوا

سرو درایو ها هم برای موتور‌ها DC استفاده می شوند و هم برای AC، ولی در صنعت این دستگاه های اولیه اغلب به طور DC بودند. چون سال‌های زیادی کنترل جریان بالا از طریق SCR‌ ها انجام می‌شد. وقتی که ترانزیستور‌ها توانائی کنترل جریان بالا و تبدیل آن به فرکانس بیشتر را یافتند سرو درایو های AC رواج بیشتری یافتند. موتور‌های قدیمی‌تر فن خنک کننده داشتند که مستقیما به محور وصل بود هنگامی که موتور با سرعت پایین کار می‌کرد.

فن نمی‌توانست کار خنک کردن را انجام دهد. موتور‌های جدیدتر فن جداگانه دارند که نصب می‌شوند و امکان بهترین نتیجه خنک کردن رابو جود می‌اورد. منبع ولتاژ ثابتی این پنکه را تغذیه می‌کند بطوریکه حداکثر RPM در هر لحظه به سرعت این دستگاه ها بستگی ندارد. یکی از انواع مفید موتور‌ها در سیستم خود کنترل موتور نوع مغناطیسی دایم (PM) است ولتاژ موتور آن می‌تواند AC یا DC باشد. این نوع موتور با سایر انواع قبلی مشابه است.

انواع سرو یاسکاوا

سرو موتور‌ها می‌توانند در سه مد کاری موقعیت، سرعت، گشتاور مورد استفاده قرار گرفته شوند. در مد گشتاور این دستگاه ها مقدار نیوتن بر متر، در مد موقعیت مقدار پوزیشن و در مد سرعت مقدار ار پی ام خروجی موتور را اندازه و کنترل می‌کند ناگفته نماند سرو درایو ها می‌توانند همزمان هر سه مد کاری را نیز کنترل کنند.

امروزه به سرو درایو ها در صنعت و اتوماسیون صنعتی بالاخص در ماشین آلات چند محوره من جمله سی ان سی‌ها به دلیل دقت بالا و قابل کنترل بودن نگاه ویژه‌ای می‌شود. درمثال زیر میتوان عملکرد این دستگاه  را در راه اندازی یک خط بسته بندی آنالیز کرد: در این سیستم یک سرو درایو از برند شرکتی بعنوان کنترل کننده اصلی، دو سرو درایو دیگر از همین برند را با فرمان‌های پالس کنترل می‌کند.

در این سیستم سرو درایو اصلی با باز کردن رول بسته بندی و همزمان فرستادن پالس به این دستگاه شماره دو برای حرکت دادن کانوایر حامل محصول و به سرو درایو های شماره یک برای برش رول که محل دقیق آن با استفاده از یک سنسور حس می‌شود سیستم را کنترل می‌کند. این پروسه در مد موقعیت با کنترل واحد پالس بر میلی متر توسط این دستگاه ها کنترل می‌شود. سرو درایو ها با تولید پالس و خواندن فیدبک آن مقدار میلی متر طی شده را محاسبه، اندازه گیری و کنترل می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از سرو یاسکاوا با ما در تماس باشید.

درباره یاسکاوا

شرکت یاسکاوا با قدمت بیش از ۱۰۰ سال تولید ادوات اتوماسیون صنعتی ، امروزه در زمینه های اینورتر های صنعتی ، سیستم های موشِن کنترل ( motion controls) و رباتیک صنعتی از شرکت های بنام و مطرح جهان می باشد.
محصولات یاسکاوا با عمر مفید بالا ، دقت کار بسیار مناسب ، کیفیت بی رقیب و همچنین پشتیبانی بسیار پر قدرت ، این تجهیزات را به یکی از بهترین محصولات در سطح جهانی تبدیل کرده است .

خرید تجهیزات از نمایندگی یاسکاوا

جهت خرید هر یک از تجهیزات صنعتی یاسکاوا از نمایندگی می توانید با یکی از روش های ارتباطی ذکر شده در ارتباط باشید.

۰/۵ (۰ نظر)