ربات جایگزین انسان میشود

مشاغل مخاطره آمیز را رباتیک کنید!

منتشر شده در : 5 می, 2021دسته بندی: مقالات

رباتیک کردن مشاغل

موضوع اصلی در این مطلب، رباتیک کردن مشاغل است که در ادامه به توضیح بیشتر در این‌باره می‌پردازیم:

هنگامی که شما می‌خواهید یک نیروی کار را استخدام کنید، رضایت شغلی و ایمنی محل کار فاکتورهای کلیدی برای استخدام، نگهداری، سودآوری و موفقیت کلی شرکت می‌باشند. با این حال، هنگامی که شغل‌ها در معرض آلایندگی، کسل‌کننده و مخاطره آمیز هستند استخدام نیروی کار جدید یا نگهداری رضایت و ایمنی کارگران می‌تواند سخت باشد. ربات‌ها با انجام دادن کارهایی که نیروی انسانی از لحاظ فیزیکی قادر به انجام دادن آن‌ها نیستند و یا با انجام‌دادن کارهای خطرناک، کمک می‌کنند که این شکاف برطرف شود. اما آیا سرمایه‌گذاری در اتوماسیون و رباتیک واقعا میارزد؟ بر اساس آمار منتشر شده از سوی فدراسیون بین المللی رباتیک تا سال 2020 تعداد 1.7 میلیون ربات به کارخانه‌های تولیدی در دنیا وارد می‌شوند. این خبر این موضوع را تایید می‌کند که شرکت‌ها در حال فهمیدن این موضوع هستند که اتوماسیون و رباتیک یک راه حل عالی برای محیط های خطرناک و اپلیکیشن‌هایی هستند که تکراری، سخت و یا خشن می‌باشند.

اگر راجع به رباتیک کردن مشاغل به دنبال اطلاعات مفیدی هستید، جای درستی آمده‌اید! مطالب این صفحه را دنبال کنید و به جواب سؤالات خوب برسید…

 

10 شغل مخاطره آمیز و در معرض آلایندگی که ربات ها به خوبی آن ها را انجام میدهند:

همیشه آدم‌های بدبینی هستند که نسبت به مزایای قوی رقابتی که اتوماسیون و راه حل های خلاقانه رباتیک می‌توانند ارائه کنند شک دارند، اما ربات‌ها با رشد روزافزونی مورد استفاده قرار می‌گیرند تا این شغل‌ها را انجام دهند به صورتی که آن‌ها به صورت کاملا قابل اعتماد نیازهای شما و حتی بیش از آن را برای صنایع مختلف در هر زمینه ای برآورده می‌کنند. از کاربردهای با وزن سنگین تا کارهای سخت و تکراری، ربات‌ها می‌توانند سخت‌ترین کارها را انجام دهند مادامی که به سیستم تولید شما ارزش اضافه می‌کنند.

دایکست و فورج

تحت شدیدترین شرایط و محیط چالش برانگیز، ربات های صنعتی رنج وسیعی از فرایندهای ریخته گری را اتوماتیک می کنند. یک ربات می تواند به منظور تحمل کردن خطرات رایج ریخته گری مثل سیستم خنک کننده، روانکاری قالب ها، ذرات خطرناک معلق در هوا و گرمای شدید مجهز شود.

شغل 1- ریختن مذاب در قالب:

اتوماسیون و رباتیک می تواند به طور قابل توجهی فرایندهای خارج کردن و ریختن مواد مذاب مرتبط با ساخت قالب را تقویت کند که منجر به افزایش بهره وری می شود. 

شغل2- برداشت و گذاشت یک پرس تریم:

اجرای سیستم جابجایی رباتیک می تواند نیاز به انجام حرکت های تکراری و جابجایی های سنگین توسط اپراتور را از بین ببرد که منجر به افزایش ایمنی کارگر می شود.

ماشین تندینگ

ربات های مخصوص اپلیکیشن ماشین تندینگ می توانند به منظور اتوماتیک کردن رنج وسیعی از فرایند های ماشین تندینگ استفاده شوند. در حالی که صنعت خودرو دارای تاریخچه طولانی استفاده از ربات صنعتی برای اپلیکیشن های استاندارد و سنگین می باشد، مصرف کنندگان در سایر صنایع در حال استفاده از ربات های قدرتمند و انعطاف پذیر به منظور افزایش بهره وری، کیفیت و ثبات میباشند.

شغل 3- حمل و نقل قطعات و جوشکاری های سنگین:

اتوماتیک کردن فرایند جابجایی قطعات سنگین و بزرگ به طور قابل توجهی می تواند ثبات، دقت و کیفیت را افزایش دهد که دوباره کاری را از بین می برد و سایکل تایم را کاهش می دهد. 

فرایند پرس کاری

اتوماسیون و رباتیک قدرت و ماندگاری را برای کاربردهای پرس کاری ارائه می کنند. به همین ترتیب، ربات های مخصوص ماشین تندینگ به منظور تحمل شرایط سخت که معمولا در اتاق های پرس کاری اتفاق می افتد دارای نرخ لرزش بالاتری می باشند. کنترل ربات های چندگانه(Multi Robot)  (برای حرکات هماهنگ شده دقیق و فرایندهای چند مرحله ای ساده) همچنین یک آپشن می باشد که ممکن است تولید کنندگان به منظور تکمیل کردن ایمن و صحیح اپلیکیشن های مشخص خود به آن نیاز داشته باشند.

شغل4- علمیات قراردادن ورق زیر دستگاه پرس:

رنج وسیع مدل های ربات، حالت های مختلف نصب ربات (زمین، دیوار، سقف) و آپشن های متنوع، انعطاف پذیری مورد نیاز به منظور اجرای دقیق نیازهای قرار دادن ورق زیر دستگاه پرس را ارائه میدهند.

شغل 5- عملیات خم کاری ورق:

از قطعات کوچک تا قطعات بزرگ، ربات ها برای کاربرد خم کاری ورق ایده آل هستند و با حذف نیاز به برداشت و گذاشت ورق ها زیر پرس به طور قابل توجهی ایمنی اپراتورها را افزایش داده اند. انواع متنوع گریپرها و ایستگاه های انعطاف پذیر رباتیک، قراردادن های سخت قطعات در دستگاه خم کن را در طول مدت خم کاری ساده و راحت می کند. تجهیزات جانبی مثل تغذیه ورودی، پالت های خروجی و کانوایرها نیز می توانند به منظور ایجاد یک سلوشن کاملا اتوماتیک مورد استفاده قرار گیرند. 

سایر اپلیکیشن ها

صرف نظر از صنعت، سلوشن های اتوماسیون و رباتیک می توانند به منظور برآورده کردن نیازهای اپلیکیشن های دقیق جهت دستیابی به بازدهی مطلوب، بهره وری و بازگشت سرمایه مورد استفاده قرار گیرند. با اپلیکیشن های صنعتی، موفقیت به اطمینان از اینکه محصولاتی که با کیفیت بالا به مصرف کنندگان تحویل می شود با حداقل هزینه تولید می شود بستگی دارد. در عملیات های آزمایشگاهی بالینی رمز موفقیت شناسایی صحیح، آماده سازی، یافتن مسیر و نگهداری هر نمونه برای ارائه نتایج دقیق مداوم می باشد.

شغل6- پلتایزینگ قطعات سنگین:

در اپلیکیشن‌های بسته بندی همه چیز به پایداری و راندمان بستگی دارد. اینکه تمرکز شما بر غذا و نوشیدنی، داروسازی، محصولات مصرفی یا آیتم های خاص باشد ربات های پلتایزینگ با قابلیت تحمل وزن بالا به راحتی کیسه ها، جعبه ها و کانتینرها را برای بارگیری کامل پالت ها جابجا می کنند.

شغل7- قطعات جوشکاری:

هنگامی که جوشکاران با تجربه بر قطعات جوشکاری شده توسط ربات نظارت می‌کنند، تولیدکنندگان می‌توانند به جوشکاری با کیفیت بالاتر، صرفه‌جویی در مصرف مواد اولیه، کاهش سایکل تایم، افزایش توان تولید و کاهش هزینه های ناخواسته ناشی از نیروی انسانی دست یابند.

شغل8- تریم کردن قطعات خودرو یا قطعات صنایع عمومی:

استفاده از اتوماسیون و رباتیک برای برش و تریم کردن مواد محدودیت‌های برش معمولی را از بین برده است. متدهای خلاقانه مثل برش کاری التراسونیک جایگزین های ایمن تر، پاک تر و چابک تری به جای کارهای دستی ارائه می دهند. ابزارهای رباتیک همچنین می‌توانند تطبیق پذیری و تغییرات ساده را ارائه دهند که منجر به کاهش هزینه‌های عملیاتی حین فرایند می‌شود.

شغل9- رنگ آمیزی/پوشش دهی قطعات:

تنظیم رنگ مناسب یا فرایند اسپری چسب با اتوماسیون رباتیک صنعتی یک محیط کاری ایمن تری را ایجاد می‌کند، که کیفیت بهبود یافته ارائه می‌دهد که منجر به صرفه‌جویی در مواد اولیه و هزینه می‌شود. 

شغل10- نمونه های پردازش:

اتوماسیون آزمایشگاهی بالینی  در به حداقل رساندن آلودگی و حفظ یکپارچگی نمونه ها کمک شایانی می کند. استفاده از یک ربات برای جابجایی و تقسیم نمونه‌ها می‌تواند مسائل مربوط به سلامت کارکنان که ناشی از انجام حرکات تکراری یا قرارگرفتن در معرض نمونه‌ها می‌باشد را به‌شدت کاهش دهد.

ربات‌ها در طول دهه‌های گذشته مسیر طولانی را طی کرده‌اند، سخت‌ترین و خطرناک‌ترین کارها را انجام داده‌اند و مزیت‌های رقابتی زیادی را ارائه کرده‌اند. اگر شما هنوز اتوماسیون و رباتیک را برای عملیات خود در نظر نگرفته‌اید، اکنون ممکن است که زمان عالی برای ارزیابی کل هزینه مورد نیاز جهت سرمایه‌گزاری شما و برای تحقق بخشیدن به دستاوردهای بهره‌وری که هنوز کشف نشده‌اند باشد. کافیست به رباتیک کردن مشاغل روی بیاورید!

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت نیرونوین، دریافت مشاوره رایگان در رابطه با تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خرید تجهیزات

با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه