سیستم ویژن

 ماشین بینایی بر اساس تقاضای مشتریان و ….

 

تولید کنندگان، تبدیل به یک کلید تکنولوژی برای تولید و افزایش کنترل کیفیت شده است. این سیستم ها برای پردازش تصویرهای صنعتی استفاده می شوند که با قرار دادن چند دوربین در خط های تولید و بازرسی بلادرنگ بینایی محصولات بدون دخالت اپراتور کار می کنند.

سیستم های پردازش تصویر که همچنین به نام های “بینایی صنعتی” و ” ماشین بینایی” شناخته می شوند در کاربردهای مختلفی مثل چک کردن یک اندازه یا تشخیص چاپ درست حروف و یا کنترل ربات استفاده می شوند. سیستم پردازش تصویر می تواند متشکل از چندین دوربین می باشد که همگی ضبط و تفسیر را انجام می دهند و به طور جداگانه سیگنال ها را به یک سیستم کنترل مرتبط از پیش تعیین شده می فرستد.

تقریباً همه سیستم های بینایی بر اساس خود قطعه تنظیم می شوند ( مثلاً قطعه زیر دوربین گذاشته و تنظیمات سیستم بر اساس این قطعه انجام می شود)، و این غیر از دیگر از پروسه های صنعتی می باشد که تنظیمات بدون حضور قطعه انجام می شود. بنابراین یکی از مهم ترین موضوع هایی که در اجرای یک سیستم ویژن وجود دارد فهماندن کامل نیاز پردازشی و بهینه کردن شرایط برای انجام این کار است.

صنعت ماشین بینایی در طول ۲۰ سال گذشته به خاطر افزایش توانایی پردازنده ها و انجام کابردهای پیچیده، رشد چشمگیری داشته است. آخرین پیشگویی ها در این زمینه افزایش آمار بین ۲.۶ و ۴.۶ درصد در سال ۲۰۱۱ بوده است. بعلاوه، کل نقل و انتقالات مالی ماشین های بینایی ( شامل همه اجزاء و سیستم ها ) از ۳.۸۶۹.۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۰ به ۴.۴۳۹.۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ می باشد.

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید