ربات جوشکار

ربات های سری AR شرکت یاسکاوا

منتشر شده در : 5 می, 2021دسته بندی: مقالات

ربات های سری AR شرکت یاسکاوا بوسیله پیشرفته ترین مدل های ربات جوشکاری از بزرگ تا کوچک گسترش می یابد. یاسکاوا ربات های جوشکاری خود را که با عنوان سری AR عرضه کرده است و با سطح دسترسی از 727 میلی متر تا 3120 میلی متر گسترش می دهد. همچنین رنج وسیعی از لوازم جانبی برای ماشین کاری تعداد زیادی از قطعات قابل اتصال به ربات می باشد.

ربات های دقت بالای 6 محوره یاسکاوا سری AR به طور ویژه ای به منظور برآورده کردن نیازهای حوزه جوشکاری توسعه یافتند. این ربات ها زمان پردازش کوتاه تری را ارائه می دهند که منجر به افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی می شود. با توجه به ظاهر باریک آن ها، بازوی ربات انعطاف پذیر و فوق العاده سریع یاسکاوا به یک فضای بسیار کوچک جهت نصب نیاز دارد. استفاده از ربات ها مفاهیم تولید یکپارچه را برای زمان های فرایند بهینه شده و سطح بالای بهره وری در تولید، بهبود می بخشد.

شش ربات جوشکاری با قابلیت های متقاعد کننده

دو ربات کامپکت MOTOMAN AR700 و MOTOMAN AR900 دارای امتیاز ویژه کیفیت جوشکاری بالا و تکرارپذیری هستند. این ربات‌ها به سادگی مناسب اپلیکیشن‌های جوشکاری ساده بدون کار برنامه نویسی سنگین می‌باشند. در درجه اول جوشکاری درزهای کوتاهتر یا جوشکاری زیر مجموعه ها.

ربات MOTOMAN AR900 همچنین می‌تواند در سلول جوشکاری ArcWorld که اخیرا عرضه شد نصب شود. فرمول موفقیت سلول‌های ArcWorld  یاسکاوا ساده است: ربات AR900، میز چرخان دو ایستگاهه، کنترلر و دستگاه جوش. با توجه به ترکیب کامپکت تجهیزات روی یک پلتفرم، تمامی تجهیزات به سرعت به منظور شروع عملیات آماده می‌شوند که کیفیت بالای یاسکاوا را برای جوشکاری رنج وسیعی از قطعه کارهای کوچک تضمین می‌کند.

ربات سایز متوسط  MOTOMAN AR1440 به منظور تامین نیازهای جوشکاری، با هدف دستیابی به نتایج مطلوب در شرایط نا‌مطلوب توسعه یافت. پی لود 12 کیلوگرم، فضای بسته شیلنگ با مسیریابی یکپارچه و حداکثر محدوده کاری 1440 میلی‌متر، ماشین‌کاری قطعات بزرگ را ضمن اطمینان از کیفیت بالا تسهیل می‌کند. با توجه به انحنای جزئی بازوی پایین، جوشکاری عالی درزها برای قطعاتی که دسترسی به آنها سخت می‌باشد نیز ممکن است. راه‌های هوا و اتصالات به پایه ربات متصل می‌شوند که منجر به افزایش محدوده کاری محور اصلی (S) به 340 درجه می‌شوند.

در ربات های جوشکاری مدل  AR1440, AR1730, AR2010 و  AR3120وایر فیدر به منظور نزدیک بودن به کار می تواند روی محور سوم نصب شود و عملیات انتقال سیم جوش به ترچ جوشکاری را انجام دهد.

با توجه به پیلود حداکثر 25 کیلو گرم، ربات قدرتمند و داینامیک  MOTOMAN AR1730، پیش نیازهای بهینه برای اپلیکیشن های 2 گانه و یا با 2 سیم جوش را ارائه می دهد. با حداکثر محدوده کاری 1730 میلی متر، این ربات بالاترین عملکرد درایو را در کلاس کاری خود ارائه می دهد. حرکات سریع ربات سایکل تایم را کاهش می دهد و طراحی باریک با انحنای کم از برخورد با فیکسچرها و سایر تجهیزات جلوگیری می کند. 

ربات  MOTOMAN AR2010  محدوده کاری قابل توجه 2010 میلی متر را ارائه می دهد. با توجه به پیلود بالای 12 کیلوگرم، این ربات مناسب جوشکاری قطعات بزرگ و حجیم مثل فریم های وسایل نقلیه، تریلی ها و کانتینرها می باشد.

بزرگترین و قدرتمندترین مدل این سری، ربات MOTOMAN AR3120 محدوده کاری فوق العاده 3120 میلی متر را پوشش می دهد. با توجه به پیلود بالای این ربات تا 20 کیلوگرم، این ربات مناسب جوشکاری قطعات بزرگ و حجیم می باشد. طراحی بازوی تو خالی آن (HOLLOW) مسیریابی بهینه پکیج کابل ها و … را از طریق بازو به مچ تضمین می کند که باعث اصطکاک کمتر می شود.

کیفیت بالا، بهره وری و دقت در مسیر

ربات های 6 محوره دقیق و سریع MOTOMAN سری AR نه تنها درجه بالایی از دقت مسیر را تضمین می کنند، بلکه با توجه به طراحی شان تمیزکاری این ربات ها نیز ساده می باشد. بدون نیاز به هرگونه اصلاح و یا تغییر در ربات، این ربات ها می توانند وظیفه جوشکاری در محیط های سخت را به خوبی انجام دهند. طراحی باریک و منحنی گونه بازو به ربات این امکان را می دهد برای کشف فضاهای کاری به عمق قطعه کار دسترسی پیدا کند. یاسکاوا در طراحی این ربات ها از جنبه اقتصادی نیز غافل نشده است: بهره برداری ساده، نصب و راه اندازی سریع و نگهداری مناسب همگی به هزینه های عملیاتی کم کمک می کند.

همه ی مدل های ربات یاسکاوا سری AR با کنترلر انعطاف پذیر و سریع عملکرد بالای YRC1000 کار می کنند. این کنترلر به شدت کامپکت استفاده بهینه از فضا را تسهیل می کند و فانکشن های مفید جمع شده در بیش از 40 سال تجربه پشتیبانی از فرایند جوشکاری را در اختیار دارد.

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت نیرونوین، دریافت مشاوره رایگان در رابطه با تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خرید تجهیزات

با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه