اسکن بارکد

بارکد خوانی توسط سیستم ویژن

منتشر شده در : 10 آوریل, 2021دسته بندی: ماشین ویژن, مقالات

بارکد خوانی توسط سیستم ویژن

در خطوط تولید محصولات مختلف برای تشخیص، ثبت و دسته بندی دقیق محصول از بارکد استفاده می‌شود که در انواع مختلف تک بعدی 1D و دوبعدی 2D می‌باشد و این چاپ با سرعت‌های متفاوت بر روی محصول تولیدی در خطوط تولید چاپ و حک می‌شود.

بارکدها چگونه خوانده می‌شوند؟

بارکدها با تابیدن نوار کوچکی از نور روی کد چاپ شده قابل خواندن هستند. سیستم ویژن به‌عنوان سیستم ثبت، دسته‌بندی و بایگانی انواع بارکد می‌تواند با کاربرد صنعتی در خطوط تولید سرعت بالا قرار بگیرد و بدون خطا عملیات دقیقی در زمینۀ بارکد خوانی انجام بدهد.

این سیستم‌ها در انواع مختلف با قابلیت‌ها و کاربردهای مختلف از جمله تنظیم و فوکوس اتوماتیک برای خواندن سخت‌ترین کدها ارائه شده‌اند.

انواع بارکد و خواندن توسط سیستم ویژن!

بارکدها در شکل‌های مختلف چاپ می‌شوند که هر کدام تابع یک استاندارد خاصی هستند و می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق سیستم ویژن آنها را بدون خطا و بادقت 100% خواند و ثبت کرد.

استفاده از بارکد در هر کجا!

باتوجه‌به اینکه از بارکدها در زندگی روزمره به‌صورت زیاد استفاده شده و می‌توان بر روی انواع محصول (آب‌معدنی، قرص، بیسکویت، لنت ترمز، موبایل، دستمال‌کاغذی و…) این المان را ثبت و مشاهده کرد، به‌صورت متقابل می‌توان در تمامی صنایع از سیستم ویژن برای خواندن و ثبت آن استفاده کرد که از جمله می‌توان به صنایع دارویی، غذایی، آشامیدنی، قطعه‌سازی، بسته‌بندی، پلاستیک، کابل، لوله و… اشاره کرد.

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت نیرونوین، دریافت مشاوره رایگان در رابطه با تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خرید تجهیزات

با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه