ربات همکار و ربات یاسکاوا

نوآوری های یاسکاوا | ربات‌های موبایل و ربات همکار

منتشر شده در : 5 می, 2021دسته بندی: مقالات

یاسکاوا و نوآوری‌‌های جذابش

در ادامه مطلب به نوآوری های شرکت ژاپنی یاسکاوا در زمینه ربات‌های صنعتی ( ربات موبایل YMR21 – ربات همکار انسان – ربات های دارای دو بازو – ساختار بسیار سبک و بهره وری در انرژی – همکاری بین انسان و ماشین ) و مسائل مربوط به آنها می پردازیم .

ربات موبایل YMR21

ترکیب یک ربات MOTOMAN و یک پلتفرم موبایل OTTO راه حال های کاربردی تری در رنج های گسترده تری ارائه می دهد.

این سیستم برای کاربردهای با سطوح صاف مثل کاربردهای تدارکات در ماشین کاری، جابجایی مواد، مونتاژ و غیره مناسب می باشد.

ربات همکار انسان

ربات همکار انسان MOTOMAN HC10 دارای 6 محور و PAYLOAD 10 کیلو گرم می باشد. تکنولوژی محدود کننده نیرو و قدرت، ایمنی اپراتورها را با متوقف کردن ربات هنگام یک برخورد تضمین می کند.

ربات های دارای دو بازو

به منظور دستیابی به انعطاف پذیری شبیه انسان یک ربات در فرایندهای مونتاژ کاملا اتوماتیک، ربات های 2 بازو دارای 15 محور هستند. این بهترین راه برای بازسازی بازو و شانه انسان و انجام دادن سریع تر و دقیق تر فرایندهای مونتاژ می باشد. 

ساختار بسیار سبک و بهره وری در انرژی

ربات های سبک تر و کم مصرف تر به شما این امکان را می دهند که بهره وری را افزایش دهید و در نتیجه ارزش بالاتری به سیستم اضافه کنید حتی در موارد کاربردهای با اندازه های کوچک و متوسط. توسعه گریپرهای با وزن سبک و استفاده از ابزار جوش نقطه سبک به طور چشمگیری به کاهش انرژی مصرفی و هم چنین کاهش هزینه سیستم کمک می کند. ما بهره وری انرژی را از طریق برنامه نویسی کارآمد و بهینه سازی فرایندها به طور قابل توجهی بهبود بخشیده ایم.

همکاری بین انسان و ماشین

اپراتورها و ربات ها دست در دست کار می کنند، همه به خاطر انسان. دیگر نیازی به سیستم های ایمنی مانند فنس ها، گاردها و سنسورهای نشان دهنده ایمنی که پرسنل را از منطقه خطر جدا می کنند نیست. این کار پرسنل را از انجام کارهای تکرار پذیر و کارهای شدید آزاد می کند، در حالی که کیفیت کار ثابت باقی خواهد ماند.

سرفصل مطالب

جهت ارتباط با کارشناسان شرکت نیرونوین، دریافت مشاوره رایگان در رابطه با تجهیزات اتوماسیون صنعتی و خرید تجهیزات

با ما تماس بگیرید

ارسال دیدگاه