A1000 اینورتری کاربردی در صنعت جرثقیل

تولیدکنندگان جرثقیل و کاربران نهائی امروزه این توانایی رادارند که استراتژی کنترل جرثقیل خود را بر اساس اینورترهایی کاربردی در این صنعت طراحی نمایند. بهترین انتخاب در استراتژی کنترل می‌تواند ویژگی‌های مهمی  برای هردو مقوله‌ی ایمنی و کنترل تجهیزات در اختیار ما قرار دهد. اینورترهای شرکت یاسکاوا هم به دلیل سخت‌افزاری قوی ، کاربردی بودن ، کاربری راحت و….. می‌تواند بهترین انتخاب برای این صنعت باشند.

اینورتر A1000 یاسکاوا برای جرثقیل ها و بالابرها راه‌حل‌های ساده‌ای در جهت برطرف کردن نیازهای خاص مربوط به این صنعت فراهم کرده است . این اینورتر به‌طورقطع به‌اندازه کافی گشتاور موردنیاز موتور در هر وضعیتی را تأمین می‌نماید درحالی‌که از ویژگی‌های ارزشمندی همچون یونیت ترمز داخلی، تشخیص اضافه جریان و بار و ….. برخوردار است  که اطمینان را در مورد امنیت حرکت بار جرثقیل بو جود می‌آورد.

ویژگی‌های اینورتر A1000 :

– گشتاور راه‌اندازی %۲۰۰ و تحمل %۱۵۰ اضافه جریان به مدت یک دقیقه که باعث حفظ یک حرکت ایمن برای جرثقیل می‌شود حتی در مواردی که بار بیش‌ازحد سنگین است .

– گشتاور کامل در سرعت صفر مربوط به عملیات ترمز در طول توقف ، طول عمر مقاومت ترمز را افزایش می‌دهد و حرکت را نرم‌تر می‌نماید.

– روان‌سازی حرکت موتور توسط اینورتر ، ساییدگی و پارگی مربوط به سیم جرثقیل را در طول حرکت کمتر می‌نماید .

– یونیت ترمز داخلی عملیات ترمز امنی را به وجود می‌آورد.

– دارای هردو مد open و close که شما می‌توانید متناسب با نیاز خود مد موردنظر را انتخاب نمایید.

– چک کردن مدار موتور قبل از عمل ترمز و lifting

– سیگنال feed back ترمز برای مانیتورینگ

– پیشگیری و جلوگیری از اضافه جریان به‌وسیله طولانی کردن زمان شتاب اولیه و محدود کردن سرعت در وضعیتی که بار جرثقیل سنگین باشد.

– کوتاه شدن فوق‌العاده زمان عملکرد بالابری و افزایش بهره‌وری به‌وسیله‌ی افزایش سرعت جرثقیل درباره‌ای سبک

– تشخیص اضافه‌بار و جلوگیری از خطر حرکت بیش‌ازحد جرثقیل به‌وسیله تنظیمات مربوطه

– تقسیم بار خودکار بین چندین جرثقیل  برای مسافت‌های طولانی بدون کجی بار

– دارای عملکرد ایمنی STO (safe torque off) نیاز به کنتاکتور برای موتور را رفع می‌کند و هزینه هارا کاهش می‌دهد درحالی‌که ایمنی را هم افزایش می‌دهد.

در ادامه به توضیحاتی درباره‌ی قسمت‌هایی از جرثقیل که می‌توان بر روی آن‌ها اینورتر نصب کرد می‌پردازیم:

راهبر:  یکی از قسمت‌های جرثقیل سقفی که نیاز به اینورتر دارد قسمت راهبر (تراک انتهایی) است. بدین منظور می‌توان به‌اندازه‌ی مجموع توان دو موتوری که به هر دو قسمت راهبر متصل است از یک اینوتر استفاده نمود . در این قسمت می‌توان با توجه به توان موردنیاز از اینورترهای V1000 و برای توان های  بالاتر از kw۱۸.۵  از سری A1000 شرکت یاسکاوا استفاده نمود و همچنین می‌توان برای توقف بهتر در این قسمت از مقاومت ترمز هم استفاده نمود.

قلاب:  با توجه به اینرسی بالای بار و لغزش‌های شدید در هنگام توقف و حرکت  قلاب جرثقیل‌ها ، می‌بایست از اینورترهای باقدرت بالا در این قسمت استفاده کرد. در این قسمت به دلیل ترمزهایی که قلاب دارد باید از اینورترهایی که دارای یونیت ترمز هستند استفاده نمود و با اضافه کردن مقاومت ترمز، ولتاژ بازگشتی (Regenerating voltage) ناشی از ترمز اینورتر را در آن تلف نمود. لازم به ذکر است که موتور قلاب در هنگام توقف همانند ژنراتور عمل می‌کند و ولتاژ بازگشتی تولید می‌نماید که اگر این ولتاژ کنترل نشود باعث خطا و حتی آسیب به درایو می‌گردد که به طبع آن قسمت قلاب بار را رها می‌نماید. اینورترهای سری A1000 بهترین گزینه برای این بخش می‌باشند البته برای موتورهایی با توان‌های پایین‌تر می‌توان از سری V1000 هم استفاده نمود.

کالسکه:  برای این قسمت نیز می‌توان همانند قسمت راهبر با توجه به توان موتور از اینورتر های سری A1000  و V1000 استفاده نمود.

 شرکت نیرو نوین به‌عنوان تأمین‌کننده‌ی محصولات شرکت یاسکاوا و با تکیه‌بر دانش فنی خود ، مشاوره درزمینهٔ فروش و نصب اینورتر بر روی انواع جرثقیل‌ها را ارائه می‌دهد. خواهشمند است در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات قابل‌ارائه، از تماس با این شرکت دریغ نفرمایید.

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید