نیرونوین، تولیدکننده مقاومت ترمز

با اســـتاندارد بیـــن‌المللـــــــی

مقاومت ترمز در جرثقیل

مقاومت ترمز در جرثقیل

Crane Braking Resistor

مقاومت ترمز در پله برقی

مقاومت ترمز در پله برقی

Escalator Braking Resistor

مقاومت ترمز در آسانسور

مقاومت ترمز در آسانسور

Elevator Braking Resistor

مقاومت ترمز در سانتریفیوژ

مقاومت ترمز در سانتریفیوژ

Centrifuge Braking Resistor

مقاومت ترمز یکی از ضروری‌ترین تجهیزات در دنیای اتوماسیون صنعتی است که انواع مختلفی همچون آلومینیومی، سرامیکی و بانک‌های مقاومتی را دارا می‌باشد. جهت خرید هر گونه مقاومت ترمز با کارشناسان شرکت نیرونوین در ارتباط باشید.

شماره تماس کارشناس فروش مقاومت: ۰۲۵۳۶۱۲۵۸۰۴

مقاومت ترمز آلومینیومی نیرونوین

چرا باید از مقاومت ترمز استفاده کرد؟

مقاومت ترمز یک قطعه الکترونیکی است که برای کنترل سرعت و ایمنی موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود. وقتی موتور الکتریکی در حال توقف یا کاهش سرعت است، انرژی برگشتی به درایو فرکانسی (اینورتر) منتقل می‌شود. این انرژی ممکن است باعث افزایش ولتاژ و آسیب به درایو شود. مقاومت ترمز با جذب و تبدیل این انرژی به گرما، مانع از افزایش ولتاژ می‌شود و عمر درایو را افزایش می‌دهد. همچنین مقاومت ترمز با کاهش زمان توقف و افزایش گشتاور ترمز، عملکرد دینامیک موتور را بهبود می‌بخشد. بنابراین، استفاده از مقاومت ترمز برای حفظ کارایی و امنیت سیستم‌های مبتنی بر موتور الکتریکی ضروری است.

چرا مقاومتِ ترمزِ نیرونوین؟

پیشرو در صنعت

شرکت نیرونوین از پیشگامان صنعت مقاومت ترمز در ایران است و دارای سابقه و تجربه طولانی در این زمینه است.

متریال با کیفیت

شرکت نیرونوین با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و فن‌آوری‌های نوین، محصولاتی با استانداردهای بالا و قیمت مناسب تولید می کند.

گارانتی معتبر

شرکت نیرونوین با داشتن کادر مجرب و آموزش دیده، ۵ سال خدمات پس از فروش عالی و ۱ سال گارانتی معتبر ارائه می دهد.

همچنین شرکت نیرونوین با رعایت اخلاق حرفه‌ای و حفظ حقوق مشتریان، به رضایت و اعتماد سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی دست یافته است.

انواع مقاومت ترمز

بانک مقاومت ترمز

بانک مقاومت

آلومینیومی فن‌دار

آلومینیومی بدون فن

مقاومت‌های سرامیکی

سرامیکی

چرا مقاومت ترمز؟

رزیستورها را برای پیشگیری از آسیب های سخت افزاری و یا جلوگیری از خطاهای درایو فرکانسی (VFD) در سیستم کنترل موتور استفاده می‌کنیم .در برخی عملیات خاص موتور به عنوان یک ژنراتور عمل می‌کند و قدرت به جای موتور به سمت VFD برمی گردد. هر زمان که بار اساسی وجود داشته باشد (مثلاً حفظ سرعت ثابت هنگامی که نیروهای گرانشی سعی می کنند آسانسور را در حین حرکت به سمت پایین شتاب دهند) یا از درایو برای کاهش سرعت موتور استفاده می شود، عملکردش همانند ژنراتور خواهد بود. این امر ولتاژ باس DC درایو را افزایش می دهد و اگر انرژی تولید شده تلف نشود منجر به خطاهای ولتاژ بیش از حد در درایو می‌شود.

چند راه اساسی جهت مقابله با انرژی تولید شده توسط موتور وجود دارد. اولاً، خود درایو این ظرفیت را دارد که مقداری از این انرژی را برای مدت زمان کمی جذب کند. این فرایند عموما هنگامی رخ می‌دهد که نیازی به کاهش سریع سرعت نباشد. اگر در بخش‌هایی از چرخه کار انرژی تولید شده برای درایو بیش از حد زیاد باشد، می‌توان از یک مقاومت ترمز استفاده کرد.

رزیستور با تبدیل انرژی به گرما در یک عنصر مقاومت، انرژی اضافی را از بین می‌برد.این فرایند همچنان از درایو شما در برابر آسیب‌های سخت افزاری نیز محافظت می‌کند. همچنین به کاربر اجازه می‌دهد تا انرژی الکتریکی را به جای اتلاف آن به عنوان گرما گرفته و مجدداً استفاده کند.

هنگام انتخاب مقاومت ترمز چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

درایوهایی که از مقاومت استفاده می‌کنند دارای یک “مدار چاپر” یا ترانزیستور ترمز نیز هستند. زمانیکه ولتاژ باس DC خیلی زیاد شود، ترانزیستور ترمز، جریان گذرگاه DC را از مقاومت ترمز عبور می‌دهد. این مدار ترانزیستور ترمز دارای محدودیت‌های جریان است و سازندگان درایوها معمولاً حداکثر مقدار جریان و چرخه کار را در منوال دستگاه خود ارائه می‌کنند.

از آنجایی که V=IR است، در ولتاژ ثابت مقاومت کوچکتر منجر به جریان بزرگتر می‌شود. بنابراین اگر حداکثر ولتاژ درایوی بیش از سطح ولتاژ ۸۴۰VDC شناخته شود، می‌توان حداقل مقاومتی را محاسبه کرد که مقدار جریان را کمتر از حداکثر جریان ترانزیستور ترمز نگه می‌دارد. در حالی که مقدار حداقل مقاومت بر عملکرد مقاومت یا توانایی آن در اتلاف نیرو تأثیر نمی‌گذارد.

نکته دیگر در هنگام خرید مقاومت ترمز اینورتر، توانایی آن در اتلاف نیرو است. باید مشخص شود که چه مقدار مقاومتی با درایو و قابلیت‌های اتلاف توان مقاومت‌های مختلف به طور ایمن کار می‌کند.سپس باید در نظر گرفت که چه مقدار انرژی به سمت درایوی که نیاز به اتلاف دارد باز می‌گردد. این اطمینان حاصل می‌کند که مقاومت انتخابی دارای ظرفیت کافی برای اتلاف ایمن انرژی تولید شده از موتور است. اولین راه برای انجام این کار از طریق محاسبه است. در صورتی می‌شود توان تولید شده از موتور را محاسبه کرد که گشتاور جرمی اینرسی موتور و بار، گشتاور موتور، تغییر سرعت و زمان کاهش سرعت همه مشخص باشد.

خرید مقاومت ترمز اینورتر

جهت خرید انواع مقاومت ترمز اینورتر و یا استعلام قیمت می‌توانید در تمام ساعات کاری شرکت از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیام در واتساپ با همکاران ما در ارتباط باشید. 09120698296