غرفه یاسکاوا در نمایشگاه MOTEK 2017

امسال در نمایشگاه MOTEK شرکت یاسکاوا راه حل های نهایی سیستم از تکنولوژی درایو و رباتیک گرفته تا کنترلرها و صفحه های نمایش را نمایش خواهد داد. دوباره امسال تمرکز اصلی روی ربات های جدید Motoman که در رنج وسیعی از کاربردهای جابجایی استفاده می شوند خواهد بود.

یک نکته برجسته در غرفه شرکت یاسکاوا ربات همکار موتومن  HC10  خواهد بود. این ربات مجهز به گریپر  HRC  می باشد که در بازکن های بطری را در یک سلول نمایشی جدید مونتاژ خواهد کرد و آنها را به عنوان هدیه به بازدیدکنندگان می دهد. این سیستم توسط تاچ پنل ۱۷ اینچ YASKAWA VIPA کنترل می شود.

دو حرف  HCمختصر کلمه Human Colaborative می باشد. ایمنی مورد نیاز در تماس مستقیم با اپراتور هنگام کار با ربات HC10 بوسیله سیستم پیچیده مانیتورینگ گشتاور و نیرو تضمین می شود.

سری های GP با مدل های جدید

علاوه بر این در نمایشگاه MOTEKشرکت یاسکاوا ۲ مدل جدید ربات موتومن برای کامل کردن سری GP را در معرض نمایش خواهد گذاشت: ربات Motoman GP12 با payload ۱۲ کیلوگرم و ربات Motoman GP25 با payload ۲۵ کیلوگرم. ربات های جابجایی کامپکت و بسیار سریع سری GP پیشران های واقعی بهره وری هستند و ربات هایی با ظرفیت ۷,۸,۱۲ و ۲۵ کیلوگرم را ارائه میدهند. ربات های ۶ محور به طور ویژه برای کاربردهای جابجایی، بسته بندی توسعه یافته اند.

همانند مدل های اول سری GP، توسعه جدید ربات های GP12 و GP25 نه تنها سریعترین ربات در کلاس کاری خود هستند بلکه هم چنین دارای درجه حفاظتی IP67  می باشند. در نتیجه آن ها میتوانند بدون نیاز به هر گونه تغییری برای کارهای جابجایی یا سایر کارهای اتوماسیونی در محیط های سخت و خشن استفاده شوند.

طراحی ظریف باریک و کامپکت این ربات این امکان را فراهم می آورد که manipulator  در محیط کار به فضاهای عمیق دسترسی پیدا کند و سطوح صاف ربات پاک کردن و تمیز کردن ربات را آسان میکند. تنها یک کابل جهت اتصال ربات و کنترلر مورد نیاز است. مزیت این راه حل سایش کمتر و هم چنین صفحه نصب کوچکتر ربات می باشد. همچنین لیست قطعات یدکی (Spare Parts)  و هزینه های نگهداری کاهش پیدا می کند. ربات های سری GP توسط آخرین نسل کنترلرهای Motoman با نام YRC1000 کنترل می شوند. YRC1000 یک کنترلر کامپکت، سریع و انعطاف پذیر می باشد و این کنترلر ربات بسیار کارآمد با یک کابینت بسیار کوچک ترکیب شده است که حداکثر وزن این کنترلر ۷۰ کیلوگرم می باشد .

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید