طرح اصالت و رهگیری کالا

طرح اصالت و رهگیری کالا

طرح کنترل اصالت و رهگیری و ردیابی کالاهای تولیدی (Track  & Trace ) یک سیستم براساس رهگیری و ردیابی کالای تولیدی در خط تولید تا زمان مصرف می باشد. این طرح به دلایل مختلف از جمله تطبیق کالای اورجینال و تقلبی، بررسی و ثبت اطلاعات محصول از جمله تاریخ و ساعت تولید هر محصول به تفکیک، ثبت بسته بندی و رهگیری ارسال محصول برای مصرف، جلوگیری از قاچاق محصول، و در کل گزارش گیری دقیق از محصول بعد از تولید و در مراحل مختلف بسته بندی، حمل و نقل و فروش آن تا مصرف محصول توسط مصرف کننده در صنایع تولیدی مختلف از جمله شرکت های دارویی، آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و … به اجرا در آمده است.

این طرح در خطوط تولید، با سیستم بسیار دقیق و سریع ثبت، کنترل و رهگیری می شود به این صورت که بعد از ثبت لیبل اصالت بر روی هر محصول، عمل ثبت بارکد لیبل ها توسط سیستم های پردازش تصویر صورت می گیرد و تمامی دیتا در سازمان های مربوطه ثبت و کنترل می گردد و می توان رهگیری را تا زمان مصرف انجام داد.

در این طرح سیستم های پردازش تصویر براساس رابطه مادر و فرزند ( Parent & Child ) اقدام به ثبت داده های بارکد روی محصول و اختصاص یک کد مشخص برای جعبه بسته بندی تعدادی از محصولات و در نهایت ثبت یک بارکد و دیتای جدید برای پالت این مجموعه محصولات می کنند و دیتاهای مورد نظر را با دسته بندی در Data Base ذخیره می کنند.

در این سیستم قابلیت گزارش گیری از پالت و اطلاع از زیر مجموعه و نمایش جعبه های داخل پالت و در نهایت نمایش و گزارش گیری تمامی پاکت های داخل این مجموعه را داریم.

 

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید