نمایشگاه ربات

شرکت یاسکاوا در نمایشگاه Motek 2015 آلمان

در نمایشگاه Motek 2015 که از ۵تا ۸ اکتبر در نمایشگاه شهر اشتوتگارت آلمان برگزار شد، شرکت یاسکاوا ( Yaskawa ) روی دو موضوع تمرکز داشت . شرکت یاسکاوا سنسور جدید نیرو-گشتاور (MotoFit) و نرم افزار MOTOSIM EC VRC برای شبیه سازی و برنامه نویسی آفلاین سیستم های ربات موتومن را در این نمایشگاه ارائه کرده است. شرکت یاسکاوا سری جدید سروهای سیگما ۷ و همچنین آخرین تکنولوژی خطی شامل SLIO CPU iMC7 را در معرض نمایش قرار داده است. سنسورهای گشتاور-نیرو می توانند گشتاور را به صورت ۳ بعدی اندازه گیری کنند که این یک مزیت بسیار سودمند برای کارهای تماسی می باشد. این سنسورها تعامل انعطاف پذیر و خوبی با محیط دارند. سنسور توسعه یافته گشتاور-نیرو یاسکاوا (MotoFit) که به همراه ربات موتومن MH5F استفاده می شود به صورت ایده آل امکانات تکنولوژی کنترل و جدیدترین نسل ربات ها را ترکیب می کند.

شبیه سازی سیستم های رباتیک

یکی دیگر از نکات برجسته ارائه شده توسط یاسکاوا در این نمایشگاه عرضه نرم افزار راه حل MOTOSIM EC VRC (کنترل گرافیکی مجازی پیشرفته ربات ) می باشد. این ابزار نمایش فرایندهای تولید را در یک محیط مجازی ۳ بعدی برای طراحی و تایید ، ممکن می سازد.

استانداردهای کیفیت مطلوب، منابع، هزینه ها و مهلت زمان مورد نیاز به صورت کاملا قابل اطمینان ، مشخص می شود. شرکت های مخصوص با تغییرات محصول زیاد، از مزایای تکنولوژی جدید بهره مند می شوند، به این دلیل که نوع استفاده و مدت زمان انجام کار می تواند با استفاده از نرم افزار MotoSim EG VRC به طور دلخواه تنظیم شود.

تکنولوژی درایو و کنترل یاسکاوا

همان طور که در نمایشگاه Motek 2015 دیده شد راه حل های یک پارچه سیستم شامل رباتیک، تکنولوژی درایو و کنترل PLC  می باشد. شرکت یاسکاوا تنها شرکتی است که تمامی نیازمندی ها برای ارائه راه حل کامل سیستم را دارا می باشد. در نتیجه بخش Drives + Motion شرکت یاسکاوا جدیدترین نسل سرو ها یعنی سری SIGMA 7 را معرفی می کند.

سرو سری سیگما ۷ شامل سرو موتور و سرو داریو ۲۰۰ ولت و ۴۰۰ ولت و دارای رنج های توانی ۵۰ وات تا ۱۵ کیلو وات می باشد. سیستم پیشرفته جدید در حال حاضر رابط پورت ارتباطی ETHERCAT را هم ارائه می دهد. در مقایسه با سری های مشابه، بهره وری و راندمان به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

همچنین نسخه نمایشی از یک سیستم خطی با توجه به طراحی منحصر به فرد  و ویژگی هایی فراتر از حد تصور به نمایش گذاشته شد. سیستم های خطی برای اپلیکیشن های که به دقت و سرعت بالا نیاز دارند و هم چنین حرکات دینامیکی زیادی دارند مناسب می باشد.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر ، با داخلی ۱۰۶ تماس حاصل فرمایید.

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید