ربات های صنعتی

ربات های صنعتی در جهان

بیش از ۲۰۰ هزار ربات صنعتی در سال ۲۰۱۴ در سراسر دنیا نصب شده است که این آمار رشد ۱۵ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۳ ارائه می دهد. نیاز روز افزون به ربات های صنعتی ادامه خواهد داشت. بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ رشد به احتمال زیاد در حدود ۱۲% ادامه پیدا خواهد کرد .

 

صنعت خودروسازی و الکترونیک، محرک های اصلی رشد

حجم وسیعی از سفارش ربات های صنعتی از صنایع خودروسازی ادامه پیدا می کنند. معمولا سرمایه گذاری در صنعت خودرو دوره ای می باشد. با این حال از سال ۲۰۱۰، سرمایه گذاری ها در این بخش بدون اثر دوره ای قابل توجه رو به افزایش بوده است. این توسعه قابل توجه در سال های آینده هم چنین ادامه پیدا خواهد کرد.

– بیشترین رشد در آسیا در سال ۲۱۰۴

– بیشترین رشد در حدود ۲۱% در آسیا پیش بینی شده بود بویژه در چین، تایوان، کره و در بسیاری از بازارهای دیگر جنوب شرقی آسیا.

– رشد مدوام بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷

– بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ تخمین زده می شود که فروش ربات در آمریکا ۶% افزایش داشته باشد، در اروپا هم همین طور و ۱۶% در آسیا و استرالیا در هر سال افزایش داشته باشد.

– در پایان سال ۲۰۱۷ پیش بینی می شود که ۲ میلیون ربات صنعتی در کارخانه ها در سراسر دنیا نصب شده باشند.

طیف وسیع تری از استفاده ربات در صنعت خودرو

پیشرفت سریع و رشد و توسعه های تکنولوژیک خلاقانه در تولید صنعتی موجب رشد قابل توجهی در تعداد ربات نصب شده در طول ۴ سال گذشته به ویژه در صنعت خودرو شده است. در این ویژگی خاص در چالش های آینده در رباتیک برای صنعت خودرو هنوز فرصت های وسیعی برای استفاده از ربات های بیشتر تولید خودرو وجود دارد. قابلیت های هردوی PLC و MOTION CONTROLLER ها هنوز به اندازه پتانسیل کامل آنها مورد استفاده قرار نگرفته اند.

همه این تلاش ها برای ایجاد خدمات بهتر برای ما و ایجاد زندگی بسیار راحت تر برای ما می باشد.

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید