ربات جوشکاری ایرانی

ربات جوشکاری جدید یاسکاوا با قابلیت های ویژه

ربات جوشکاری Motoman MA3120 مجهز به یک بازوی بسیار بلند می باشد که نیاز به مسیرها را کاهش می دهد. این بازو طولانی ترین بازویی است که برای ربات جوشکاری طراحی شده است. این ربات قابل استفاده در سطح، دیوار و هم چنین قابل نصب بر سقف بوده و برای طرح بندی ربات های چند کاره ایده آل می باشد. ربات MA3120 با توجه به مدل قبلی MA3100 با تحمل وزن دو برابر، بازوی بلندتر و مچ طراحی شده مخصوص جوشکاری بهبود و توسعه یافته است.

ربات MA3120 دارای تحمل وزن ۶ کیلو گرم و طول بازوی افقی ۳,۱۲۱  میلی متر  می باشد. کابل بندی یکپارچه که از داخل بازوها انجام شده است از تداخل کابل جلوگیری کرده، برنامه نویسی را ساده می کند و حجم کابل کشی را کاهش می دهد. این ربات دارای ظرفیت بیشتر تحمل وزن بوده و با توجه به مچ  مخصوصی که دارد عمل جوشکاری را راحت تر انجام می دهد. تجهیزات جوشکاری (شیلنگ گاز و سیگنال های فیدر) می توانند از طریق پایه ربات متصل شوند و فیدر سیم به منظور کاهش طول مشعل به بازوی بالایی نصب می شود. ربات MA3120 کاملا جهت استفاده جوشکاری قطعات بزرگ مثل کاربردهایی که نیاز به کار در نقاط تنگ دارند یا کاربردهایی که ممکن است وسایل جانبی در آنها تداخل ایجاد کند مناسب می باشد.

ربات MA3120 از کنترلر Motoman DX200 یاسکاوا استفاده می کند که مجهز به  تکنولوژی کنترل چند گانه ربات بوده که وظایف چند گانه را به راحتی انجام می دهد و می تواند تا ۸ ربات (۷۲ محور) را کنترل کند. ورودی خروجی های گسترده آن، صفحه نمایش PLC و HMI، پورت ارتباطی سرعت بالای اترنت و ۴۰۹۶ ورودی خروجی و یک ویرایشگر گرافیکی Ladder می توانند یک سیستم کنترل عالی را ارائه دهند. کنترلر DX200 به منظور بهبود ظرفیت فرایند، کاهش مصرف انرژی و بهبود نگهداری و ایمنی طراحی شده است. یک واحد ایمنی عملکرد پیشرفته (FSU) منطقه قابل اطمینان و ابزار نمایش موقعیت را ارائه می دهد. این واحد می تواند هزینه های نگهداری سخت افزار را کاهش دهد و هم چنین می تواند قابلیتهای جدیدی مثل انجام وظایف مشترک را ارائه دهد. این واحد مطابق با استاندارد ANSI/RIA R15.06-2012 و هم چنین ISO و استاندارد ایمنی CSA می باشد.

شرکت یاسکاوا ، ربات های خود را با نام Motoman تولید می کند که در کنار برندهای ABB ، Kuka ، Fanuc و Mitsubishi Electric بهترین ربات های صنعتی جهان می باشند .

شرکت نیرونوین عرضه کننده ربات های صنعتی و نیز مجری پروژه های رباتیک با برندهای یاسکاوا و میتسوبیشی الکتریک در ایران می باشد .

خواهشمند است در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد ربات های صنعتی ، از تماس با این شرکت دریغ نفرمایید .

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید