کنترلر سری NJ امرن همراه پروتوکل OPC UAماشین کنترلرهای سری NJ5 شرکت امرن در حال حاضر با پروتوکل ارتباطی OPC UA به بازار ارائه می شود

این سری از محصولات Omron ژاپن ؛ یک پلتفرم سخت افزاری کاملا مجتمع با یک پردازنده قدرتمند اینتل Atom ™ است که برای محیط های سخت طراحی شده است .

پروتوکل OPC UA کنترلر سری NJ5 را قادر می سازد که به خوبی در کاربردهای IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) با سایر تجهیزات صنعتی ارتباط برقرار کند و کنترل دقیق پروسه های صنعتی را به دست گیرد .

 

 OPC UA چیست ؟

یک پروتکل ارتباطات صنعتی است که امکان تبادل داده را بین ماشین آلات صنعتی و سیستم های مدیریتی فراهم می کند. این استاندارد بین المللی به خوبی با Industry 4.0 (انقلاب صنعتی چهارم )ارتباط دارد و همچنین به عنوان پایه ای برای استاندارد  PackMLاستاندارد صنعتی  برای کنترل ماشین آلات بسته بندی ) عمل می کند. از آنجا که پذیرش این استاندارد باز ، در سراسر جهان در حال افزایش می باشد، Omron Automation این پروتوکل را به عنوان یک ویژگی استاندارد در کنترل کننده های Sysmac خود، با NJ5 آغاز کرده است.

 

 

IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) چیست ؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که این روزها واژه اینترنت اشیاء را شنیده باشید .

اینترنت اشیاء  به اشیاء و وسایل محیط پیرامون‌مان اشاره دارد که از طریق اینترنت به یکدیگر متصل می شوند و می توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.

 وسایل منزل هوشمند ؛ قفل‌های هوشمند، ترموستات‌های هوشمند، خودروهای هوشمند و ... مطمئنا این‌ها واژه‌هایی هستند که بارها شنیده‌اید و البته در سال‌های آتی بیشتر خواهید شنید.

 

اینترنت اشیاء در تجهیزات صنعتی و خطوط تولید ؛ IIOT  ( اینترنت صنعتی اشیاء ) نامیده می شوند .

 

IIoT می تواند به طور قابل توجهی بهبود اتصال بین تجهیزات صنعتی، بهره وری، صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه برای سازمان های صنعتی را موجب شود .

ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ( شامل تجهیزات اتوماسیون صنعتی ؛ ابزار دقیق ؛ ربات های صنعتی ؛ سیستم های ویژن ( کنترل کیفیت ) و ... ) در خطوط تولید می توانند از طریق اینترنت و پروتوکل های مطمئن مانند OPC UA اطلاعات خود را در هر لحظه در یک فضای ابری (Cloud ) ذخیره کنند و مدیران تولید یا صاحبان صنایع می توانند از هر جا و از طریق تلفن های هوشمند و تبلت ها ؛ خطوط تولید را مدیریت و تغییرات مد نظر خود را اعمال نمایند.

 

IIoT یکی از اصلی ترین عوامل موثر در کسب و کارهای صنعتی امروز و در آینده است.

صنایع در حال تلاش برای مدرنیزه کردن سیستمها و تجهیزات هستند، تا بتوانند با توجه به افزایش سرعت  تغییرات در تمام صنایع ؛ محصولات با کیفیت و بروز تولید کنند و همچنین هزینه های تولید را کاهش دهند . شرکتهای تولیدی که تا کنون IIoT را پذیرفته اند، پیشرفت های قابل توجهی در زمینه ایمنی، کارایی و سودآوری داشته اند و انتظار می رود که این روند همچنان ادامه یابد و فن آوری های IIoT به طور گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد.

 

ماشین کنترلر قدرتمند امرن سری NJ5

کنترلر  سری NJ501 در مدل های 16، 32 و 64 محور عرضه می شود و دارای ویژگی هایی نظیر شبیه سازی پروفایل CAM است که نه تنها اطلاعات موقعیت را فراهم می کند، بلکه علاوه بر سرعت، شتاب و حرکت را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد .

سهولت ارتباط  از طریق اینترنت به ماشین آلات صنعتی و کنترل پروسه ی تولید و نیز امنیت داده ها از طریق رمزگذاری و احراز هویت ؛ از دیگر ویژگی های این کنترلر می باشد .

 

سهولت ارتباط

اتصال ساده به سیستم میزبان بدون نیاز به hardware/middleware واسطه

 

امنیت

فن آوری های تأیید هویت و رمزگذاری

 

 

در حال حاضر، این ویژگی در مدل های زیر وجود دارد و آماده عرضه می باشد:

NJ501-1300

NJ501-1400

NJ501-1500

 

جدول مشخصات

 

 

>> برای دانلود کاتالوگ این محصول کلیک کنید .

 

 

مطالب مرتبط


معرفی کنترلر  NX1P امرن

کنترلرهای SQL  شرکت امرن

با کنترل حرکت آشنا شوید


کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند .

 

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی