با کنترل حرکت ( Motion Control ) آشنا شوید کنترل حرکت ( Motion Control ) به طور کلی به معنای استفاده از سیستم های سرو و یا استپر موتورها به همراه یک کنترلر جهت کنترل بخش های متحرک ماشین آلات صنعتی است .

 

 

این سیستم های کنترل حرکت قادر به کنترل دقیق سرعت، موقعیت و گشتاور می باشند. برنامه های کاربردی که نیازمند موقعیت یابی محصول، هماهنگ سازی عناصر جداگانه یا حرکت سریع استارت و استپ هستند، گزینه های مناسب برای استفاده از کنترل حرکت هستند .

در سیستم کنترل معمولی حرکت سه جزء اساسی وجود دارد: کنترلر، درایو و موتور.

برنامه ریزی مسیر یا محاسبات مسیریابی در کنترلر انجام می شود و سیگنال های فرمان را به درایو ارسال می کند که به نوبه خود ولتاژ و جریان لازم را به موتور اعمال می کند و نتیجه حرکت مورد نظر را فراهم می آورد.

گاهی اوقات تجهیزات فیدبک ( مانند انکدر ) در موتور یا بار استفاده می شود که درایو یا کنترلر را با جزئیات خاصی درباره حرکت واقعی شفت موتور یا بار آشنا می سازد.

 این تجهیزات فیدبک برای افزایش دقت حرکت استفاده می شوند و می توانند برای جبران تغییرات دینامیکی که ممکن است در بار رخ دهد، مانند تغییرات جرم، اصطکاک و سایر اختلالات، مورد استفاده قرار گیرند.

سیستم های سرو به صورت حلقه بسته (closed-loop ) عمل می کنند و گشتاور خروجی را تغییر می دهند تا موتور در موقعیت مناسب حرکت کند. در حالیکه اکثر استپر موتورها به طور معمول ، کنترل حلقه باز (open-loop )  هستند .

یکی از روشهای کنترل حرکت ، استفاده از PLC به عنوان کنترلر می باشد. PLC ها با ارسال سیگنالهای پالس و یا آنالوگ به درایو ،حرکت را کنترل می کنند که البته معمولا به چند محور ( تعداد محور کم ) محدود می شوند .

در یک سیستم کنترل حرکت مبتنی بر PLC، کارتهای خروجی پالس با سرعت بالا در PLC برای تولید یک قطار پالس برای هر درایو سرو و یا استپر استفاده می شود. درایو پالس ها را دریافت می کند و شفت موتور را با مقدار پیش تعیین شده برای هر پالس به حرکت در می آورد .

 

تکامل تکنولوژی کنترل حرکت الکتریکی

سیستم های کنترل حرکت الکتریکی به عنوان جایگزینی برای سیستم های حرکتی هیدرولیکی تولید می شوند. اکثر سیستم های الکتریکی در اندازه های مختلف از چند وات تاچند کیلووات محدود هستند. کنترل حرکت الکتریکی برای توان های پایین ، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که سیستم های هیدرولیک همچنان بر توان های بزرگتر تقریبا 5 کیلو وات و بالاتر تمرکز می کنند.

 

استفاده از Motion Controller  :

 

 

وقتی تعداد محورهای یک دستگاه بالا می رود و یا نیاز به مدیریت حرفه ای بر حرکت محورهای مختلف ماشین آلات صنعتی باشد ، به جای PLC از Motion Controller ها استفاده می کنند .

این تجهیزات می توانند حرکت تعداد زیادی از محورها که با هم سنکرون شده اند را به راحتی و با دقت بسیار بالا کنترل کنند.

برخی از موشن کنترلرها می توانند ضمن کنترل حرکت محورهای ماشین ، کار PLC را نیز انجام دهند . یعنی با داشتن ورودی / خروجی دیجیتال ، آنالوگ و... بر روی خود و یا به صورت اکسپنشن ، قابلیت برنامه نویسی جهت کنترل سایر قسمتهای یک ماشین صنعتی را دارند .

بسیاری از برنامه های حرکت به شکل های مختلف و همچنین دستورات لازم جهت راه اندازی ماشین آلات CNC ، به صورت پیش فرض در برخی از Motion Controller ها وجود دارد و این موضوع بر راحتی و سرعت کار با این تجهیرات می افزاید .

دپارتمان اتوماسیون و Motion Control شرکت نیرونوین با استفاده از کنترلرهای قدرتمند برندهای معتبر جهانی ، آماده ی ارائه ی خدمات جهت کنترل حرکت ماشین آلات صنعتی می باشد . 

 

مطالب مرتبط


ماشین بسته بندی با استفاده از تجهیزات امرن

چگونه ربات صنعتی مناسب را انتخاب کنیم؟

سرو سیستم سیگما 7 یاسکاوا


کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند .

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی