کدامیک از کشورها بهترین نظام آموزشی را دارند ؟آموزش از مهم‌ترین عوامل پیشرفت بشر در جوامع و زمان‌های مختلف بوده است.

در عصر حاضر که سرعت پیشرفت بشر در علوم مختلف بی‌سابقه است هنوز هم در تمام دنیا آموزش به صورت برابر و با کیفیت مطلوب وجود ندارد .

گروهی به نام Pearson با همکاری یونیسف به ارزیابی نظام آموزشی در کشورهای مختلف پرداخته که در آن معیارهای مختلفی در نظر گرفته شده است:

 

  • - سطح دسترسی مردم کشور به دانش پایه
  • - وضعیت آموزش در مدارس ابتدایی
  • - وضعیت مدارس راهنمایی و دبیرستان
  • - سطح و شرایط تحصیل زنان و دختران در جامعه
  • - میزان بودجه اختصاص یافته به آموزش
  • - میزان درآمد ناخالص داخلی (درآمد سالانه کشور تقسیم بر تعداد افراد کشور(

 

در این رده بندی سعی شده کشورهای مختلف در مقایسه با پیشرفت سیستم آموزشی خود دسته بندی شوند.شاید بسیاری از شما با خود فکر کنید بهترین سیستم آموزشی مربوط به کشور آمریکا یا یکی از کشورهای غربی است.

اما اشتباه حدس زدید، برخلاف تصور اغلب مردم و در کمال تعجب برترین سیستم‌های آموزشی مربوط به آسیا به خصوص شرق آسیاست! در این کشورها هوش و استعداد موروثی کنار گذاشته شده و آموزش برای همه به صورت یکسان و با هدف گذاری و خروجی مشخص، در نظر گرفته شده و در فرهنگ آموزشی این کشورها مسئولیت پذیری ملاک اصلی به شمار می‌آید. عامل مهم‌تر دیگر، هوشمند سازی است، به عنوان مثال کشور سنگاپور در این زمینه به یک مدل موفق برای سایر کشورها تبدیل شده است. البته در این لیست کشورهای اروپایی به خصوص حوزه اسکاندیناوی هم حضور دارند که به طور سنتی اهل کار و تلاش هستند، ولی نسبت به نظر سنجی مشابه در سال ۲۰۱۲ افت داشته‌اند، به طوری که فنلاند از بهترین نظام آموزشی به رتبه پنجم نزول کرده است.        

 

 رتبه بندی کشورهای پیشرو در نظام آموزشی:

1- کره جنوبی

2- ژاپن

3- سنگاپور

4- هنگ کنگ

5- فنلاند

6- انگلستان

7- کانادا

8- هلند

9- جمهوری ایرلند

10- لهستان، آلمان و...

 

 

  • - مطمئنا رشد صنعتی کشور های مختلف به پارامترهایی بستگی دارد که یکی از آنها نظام آموزشی پیش روی آنهاست. از این رو رتبه بندی کشورهای با بیشترین رشد صنعتی و فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی نیز با کمی تغییر ، مشابه رتبه بندی جایگاه نظام آموزشی می باشد. برای مثال در دهه اخیر، ژاپن دارای بیشترین رشد صنعتی و جزء بهترین برندهای اتوماسیون و رباتهای صنعتی می باشد که مطمئنا مهمترین دلیل آن نظام آموزشی آن کشور چه از لحاظ محتوا و چه از لحاظ برنامه ریزی آموزشی می باشد. البته فاکتور دیگری که ژاپن را به این سطح از صنعتی شدن سوق داده است ارتباط بین آموزش و صنعت در این کشور بوده است.
  •  
  • - شرکت نیرو نوین افتخار دارد علاوه بر تامین محصولات 3 برند ژاپنی امرن ( Omron ) ، یاسکاوا ( Yaskawa ) و میتسوبیشی الکتریک ( Mitsubishi Electric ) و انجام پروژه های اتوماسیون  و مانیتورینگ صنعتی ، سیستم های پردازش تصویر و ربات های صنعتی ،  دوره های آموزشی اتوماسیون صنعتی را برای رشد و بالندگی صنعت کشور و بصورت کاملا هوشمندانه و با هدف، در اختیار صنعت ملی قرار داده و تجارب خود را در قالب دوره های آموزشی منتقل نماید. در ادامه لیست دوره ها و محصولات آموزشی شرکت نیرو نوین را مشاهده بفرمایید .

 

 

مطالب مرتبط


آینده آموزش در ایران و جهان 

پک طلایی اینورترهای یاسکاوا در ایران

کتاب آموزش کامل اینورترهای یاسکاوا


کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند .

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی