فرآیندهای پزشکی با استفاده از دوربین های صنعتیصنعت پزشکی از افزایش استفاده از تصویر برداری و پردازش دیجیتال با استفاده از دوربین هایی که به طور گسترده در برنامه های پزشکی، میکروسکوپ و علم زندگی استفاده می شود، سود می برد. همانطور که صنعت از سیستم های آنالوگ قبلی به دستگاه های دیجیتال قوی تر و توانا تر تبدیل می شود، گسترش در محدوده برنامه های کاربردی برای سیستم های جراحی و تشخیصی تحت نظارت تصویری نیز وجود دارد.

 

برخی از کاربرد ها عبارتند از:

پزشکی و تشخیصی

میکروسکوپ های BIOMEDICAL

میکروسکوپ صنعتی

 

پزشکی و تشخیصی: شامل چشم پزشکی، پوست، دندانپزشکی است.

در این حالت تقاضا برای راه های تصویربرداری چشم ، تشخیص بیماری اولیه و افزایش شیوع اختلالات بینایی افزایش می یابد. برنامه های معمول مورد استفاده قرنیه و اندازه گیری شبکیه را در بر می گیرند.

 

 

میکروسکوپ های BIOMEDICAL: برای تصویربرداری چند رنگ از سلول های زنده و ثابت و نمونه های بافت و همچنین غربالگری با محتوای بالا استفاده می شود.

انواع برنامه های کاربردی پزشکی عبارتند از: میکروسکوپ نور، میکروسکوپ فلورسانس، میکروسکوپ کانکوکال، تصویربرداری سلول زنده (Invitro Diagnostic) و میکروسکوپ جراحی و تشخیصی.

میکروسکوپ صنعتی: در تجهیزات آزمایشگاهی و اتوماسیون در فرآیند هایی مانند میکروسکوپ نور و کانفیكال استفاده می شود.

 

چه رابطی برای استفاده و چرا؟

 

 

Gigabit Ethernet (GigE) یک انتخاب خوب برای انتقال ویدئو در سیستم های تصویربرداری تشخیصی است، به دلیل دسترسی از راه دور، قابلیت های شبکه و توانایی پشتیبانی از طیف وسیعی از سیستم عامل ها. بسیاری از سیستم های پزشکی تصاویر خروجی را بر روی دوربین Link® یا اتصال LVDS تولید می کنند. این رابط ها از کابل های بزرگ و اتصالات و فاصله های کوتاه کابل رنج می برند .

 

ویدئوهای پخش آنلاین و تصاویر با کیفیت بالا که برای جراح ضروری هستند می توانند تنها با رابط های شبکه ای قابل اعتماد، قابل تنظیم و نگهداری کم باشند. هر دو پورت GigE و USB 3.0 برای رسیدن به این هدف مناسب هستند.

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی