سیستم ویژنتصاویر سنجش شده که از تعداد زیادی مربعات کوچک (پیکسل) تشکیل شده‌اند. هر پیکسل دارای یک شماره رقمی (Digital Number) می‌باشد که بیانگر مقدار روشنایی آن پیکسل است. به این نوع تصاویر، تصاویر رستری هم می‌گویند. تصاویر رستری دارای سطر و ستون می باشند. ماشین ویژن علم کامپیوتر ، اپتیک ها ، مهندسی مکانیک و اتوماسیون صنعتی را شامل می شود. برخلاف کامپیوترهای بینایی که عمدتاً تمرکزشان روی پردازش تصویر machined-based می باشد، ماشین بینایی سیستم های ضبط تصویر را با استفاده از دستگاه های ورودی/ خروجی دیجیتال و شبکه های کامپیوتری یکی می کند که باعث کنترل کیفی در زمان حقیقی و برای کنترل تولید تجهیزاتی مثل ربات می باشد.

 

 ماشین بینایی بر اساس تقاضای مشتریان و ....

 

تولید کنندگان، تبدیل به یک کلید تکنولوژی برای تولید و افزایش کنترل کیفیت شده است. این سیستم ها برای پردازش تصویرهای صنعتی استفاده می شوند که با قرار دادن چند دوربین در خط های تولید و بازرسی بلادرنگ بینایی محصولات بدون دخالت اپراتور کار می کنند.

 

سیستم های پردازش تصویر که همچنین به نام های "بینایی صنعتی" و " ماشین بینایی" شناخته می شوند در کاربردهای مختلفی مثل چک کردن یک اندازه یا تشخیص چاپ درست حروف و یا کنترل ربات استفاده می شوند. سیستم پردازش تصویر می تواند متشکل از چندین دوربین می باشد که همگی ضبط و تفسیر را انجام می دهند و به طور جداگانه سیگنال ها را به یک سیستم کنترل مرتبط از پیش تعیین شده می فرستد.

 

 

 

تقریباً همه سیستم های بینایی بر اساس خود قطعه تنظیم می شوند ( مثلاً قطعه زیر دوربین گذاشته و تنظیمات سیستم بر اساس این قطعه انجام می شود)، و این غیر از دیگر از پروسه های صنعتی می باشد که تنظیمات بدون حضور قطعه انجام می شود. بنابراین یکی از مهم ترین موضوع هایی که در اجرای یک سیستم ویژن وجود دارد فهماندن کامل نیاز پردازشی و بهینه کردن شرایط برای انجام این کار است.

 

صنعت ماشین بینایی در طول 20 سال گذشته به خاطر افزایش توانایی پردازنده ها و انجام کابردهای پیچیده، رشد چشمگیری داشته است. آخرین پیشگویی ها در این زمینه افزایش آمار بین 2.6 و 4.6 درصد در سال 2011 بوده است. بعلاوه، کل نقل و انتقالات مالی ماشین های بینایی ( شامل همه اجزاء و سیستم ها ) از 3.869.3 میلیون دلار در سال 2010 به 4.439.1 میلیون دلار در سال 2014 می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی