پردازش تصویر

 • بطری و سیستم ویژن

  در این بحث به کاربردهای سیستم ویژن در خط تولید بطری و مراحل دیگر آن تا ورود به انبار می پردازیم. در خطوط تولید بطری جهت چک کردن صحت تولید بطری با معیارهای استاندارد از سیستم های ویژن استفاده می شود. این استاندارد ها در انواع بطری متفاوت است و می تواند بسته به نوع محصول داخل آن تغییر کند.

  ادامه مطلب ...

 • ماشین بینایی و پردازش تصویر در اتوماسیون صنعتی

  کنترل ماشین آلات و تجهیزات صنعتی یکی از وظایف مهم در فرایندهای تولیدی است. به کارگیری کنترل خودکار و اتوماسیون روز به روز گسترده‌تر شده و رویکردهای جدید با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نو امکان رقابت در تولید را فراهم می‌سازد. لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک می‌باشد. ماشین آلاتی که بیشتر مراحل کاری آنها به طور خودکار صورت گرفته و اتکای آن به عوامل انسانی کمتر باشد. امروزه استفاده از تکنولوژی ماشین بینایی و تکنیک‌های پردازش تصویر کاربرد گسترده‌ای در صنعت پیدا کرده‌است و کاربرد آن بویژه در کنترل کیفیت محصولات تولیدی، هدایت روبات و مکانیزم‌های خود هدایت شونده روز به روز گسترده‌تر می‌شود

  ادامه مطلب ...

 • کاربرد سیستم های پردازش تصویر در کدام صنایع می باشد؟

  سیستم های پردازش تصویر با توجه به عدم محدودیت کاربرد معمولا در اکثر صنایع جهت کنترل و تست به کار گرفته می شود که در زیر معرفی می گردد: - اتومبیل سازی - الکترونیک - بسته بندی - غذا و آشامیدنی - کاشی و سنگ - لوله و کابل - پلاستیک و پلیمر - داروسازی و آرایشی بهداشتی - هسته ای و هوافضا - کشاورزی - فولاد و قطعه سازی

  ادامه مطلب ...

 • معیارهای کنترل کیفیت در صنعت

  در صنایع و خطوط تولید مختلف کارخانه ها معیارهایی به عنوان الگو و مرجع جهت تشخیص کیفیت و صحت تولید آن محصول در نظر گرفته می شود که این معیارها توسط سیستم های ویژن برنامه نویسی و در خدمت سنجش تولید قرار می گیرد. سیستم های پردازش تصویر بدون محدویت کاربرد و یا نیاز سنجش کارفرما می تواند این امر را به درستی و بدون خطا انجام دهد. در این تشخیص، سرعت خط تولید یک مسئله مهم برای تولیدکننده می باشد و با توجه به تنوع سیستم های ویژن می توان کنترل صحیح و کاملی از کیفیت محصولات به دست آورد.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل کیفیت در خط تولید

  امروزه تولید محصولات، کنترل کیفیت یک امر مهم و حیاتی به شمار می آید. کنترل کیفیت محصول به معنی تعیین و سنجش میزان درستی و مرغوبیت کالای تولیدی در خطوط تولید با نمونه اصلی و دیدگاه تولید کننده می باشد که این میزان درستی دارای چرخه مزایا و منافعی برای آن خط و شرکت تولید کننده می باشد تا در نهایت فروش بیشتر و رضایت مندی بالاتری در سطوح مختلف در بین مصرف کنندگان آن محصول با وجود رقبا در بازار داشته باشد.

  ادامه مطلب ...
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی