پردازش تصویر

 • تعیین موقعیت برای ربات توسط دوربین ویژن

  انجام پروژه های پردازش تصویر

  ادامه مطلب ...

 • بطری و سیستم ویژن

  در این بحث به کاربردهای سیستم ویژن در خط تولید بطری و مراحل دیگر آن تا ورود به انبار می پردازیم.

  ادامه مطلب ...

 • کاربرد سیستم دوربین سرعت بالا در تست تصادف

  بخش صنعت پردازش تصویر در طول سال ها تغییر زیادی کرده است. با توجه به توسعه پایدار سنسورهای تصویربرداری و قدرت محاسبات، سیستم های پردازش تصویر به مراتب کارآمدتر شده و می توانند تا چندین هزار فریم در ثانیه با وضوح بالا تمام جزئیات را هم پردازش کنند.

  ادامه مطلب ...

 • بهبود دید در شب و تصویر پیشرفته توسط سنسورهای CMOS با تکنولوژی نزدیک به مادون قرمز

  با استفاده از فناوری NIR+ که نزدیک به مادون قرمز است سنسورهای تصویر AR0522 و AR0431 عملکرد مناسبی در دوربین های امنیتی و نظارتی پیدا می کنند. همچنین بر اساس این تکنولوژی و فناوری + NIR، بهره وری حسگرها افزایش می دهد. AR0522 یک سنسور 2.5/1 اینچی 5.1 مگاپیکسلی که با سرعت 60 فریم در ثانیه است و AR0431 یک سنسور 3.2/1 اینچی 4 مگاپیکسلی که سرعت 120 فریم در ثانیه را ارائه می دهد.

  ادامه مطلب ...

 • سیستم ویژن در صنعت بسته بندی

  سیستم ویژن یک تکنولوژی با کارایی بالا برای بازرسی بسته بندی است و در تعداد زیادی از برنامه های کاربردی استفاده می شود. در ادامه به برخی سوالات برای اهمیت ماشین بینایی در این بخش پاسخ می دهیم

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر چیست؟

  پردازش تصویر یک روش برای تبدیل یک تصویر به شکل دیجیتال و انجام برخی از عملیات ها در آن است، به منظور دریافت تصویر بهبود یافته و یا استخراج برخی از اطلاعات مفید از آن. این یک نوع سیگنال است که در آن ورودی تصویر، مانند قاب تصویر یا عکس است و خروجی ممکن است تصویر یا ویژگی های مرتبط با آن تصویر باشد. معمولا سیستم پردازش تصویر شامل پردازش تصاویر به عنوان سیگنال های دو بعدی در هنگام استفاده از روش های پردازش سیگنال است.

  ادامه مطلب ...

 • فرآیندهای پزشکی با استفاده از دوربین های صنعتی

  صنعت پزشکی از افزایش استفاده از تصویر برداری و پردازش دیجیتال با استفاده از دوربین هایی که به طور گسترده در برنامه های پزشکی، میکروسکوپ و علم زندگی استفاده می شود، سود می برد. همانطور که صنعت از سیستم های آنالوگ قبلی به دستگاه های دیجیتال قوی تر و توانا تر تبدیل می شود، گسترش در محدوده برنامه های کاربردی برای سیستم های جراحی و تشخیصی تحت نظارت تصویری نیز وجود دارد.

  ادامه مطلب ...

 • طرح اصالت و رهگیری کالا

  طرح کنترل اصالت و رهگیری و ردیابی کالاهای تولیدی (Track & Trace ) یک سیستم براساس رهگیری و ردیابی کالای تولیدی در خط تولید تا زمان مصرف می باشد. این طرح به دلایل مختلف از جمله تطبیق کالای اورجینال و تقلبی، بررسی و ثبت اطلاعات محصول از جمله تاریخ و ساعت تولید هر محصول به تفکیک، ثبت بسته بندی و رهگیری ارسال محصول برای مصرف، جلوگیری از قاچاق محصول، و در کل گزارش گیری دقیق از محصول بعد از تولید و در مراحل مختلف بسته بندی، حمل و نقل و فروش آن تا مصرف محصول توسط مصرف کننده در صنایع تولیدی مختلف از جمله شرکت های دارویی، آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و ... به اجرا در آمده است.

  ادامه مطلب ...

 • بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 در آلمان

  بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 آلمان در محل ملاقات بین المللی برای حدود 400 شرکت بزرگ و فعال در زمینه سیستم های پردازش تصویر و صنعت تصویربرداری بود که از 8 الی 10 نوامبر سال 2016 با حضور 10 هزار بازدید کننده از 58 کشور جهان برگزار شد. ارائه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات، از جمله سنسور، پردازنده ها، کابل ها، دوربین ها، نرم افزار و ... در مجموعه سیستم ها و ماشین های ویژن مربوط به انواع کاربرد در صنایع مختلف بخصوص صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی، قطعه و خودروسازی و ... را می توان به عنوان یک بهره کامل از این رویداد دانست.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل تولید تجهیزات پزشکی با سیستم ویژن

  سیستم های ویژن در کنترل کیفیت تمام زمینه های تجهیزات پزشکی و تولید دارو استفاده می شود. توسط این سیستم ها با بررسی، اندازه گیری و رد قطعات معیوب در خط تولید به بهبود کیفیت و افزایش بهره وری می رسیم. با توجه به حساسیت موجود و نیاز به دقت بالا در تولید انواع تجهیزات پزشکی از جمله پنس، سرنگ، سوزن، قیچی و ... لازم است از سیستم های بسیار دقیق استفاده شود تا تمامی اشکال و اندازه ها و موارد مهم در یک تجهیز پزشکی به ظرافت تولید شود و در نهایت خللی در عملکرد اصلی آن تجهیز به وجود نیاید.

  ادامه مطلب ...

 • تصویر برداری 3D صنعتی

  سنسور لیزری 3D یک فناوری مورد نیاز در صنعت که می توان توسط آن عملیات اندازه گیری با دقت میکرون ، تعیین موقعیت و ... را بر روی اشکال هندسی مختلف انجام داد.فناوری تصویر برداری 3 بعدی و پردازش آن در صنعت، امروزه کاربردی فراوان دارد و می توان از آن برای انجام عملیات اندازه گیری ، تعیین موقعیت با دقت های بسیار بالا استفاده کرد.شرکت های بزرگی در سطوح بالا به تولید سنسورها و دوربین های تصویر برداری 3 بعدی صنعتی پرداخته اند که در اینجا به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.

  ادامه مطلب ...

 • بررسی چاپ کاراکتر روی محصول

  در صنایع روزمره و تولید محصولات مختلف اکثر مواقع تعدادی کاراکتر که عموما تاریخ و قیمت مصرف کننده و یا کدهای شناسایی به زبان های مختلف هستند برای تشخیص صحت کالای تولیدی، ثبت و دسته بندی محصول، شناسایی زمان مصرف محصول و غیره وجود دارد که توسط پرینترهای صنعتی چاپ و یا حک و لیزر می شود. این کاراکترها در ابعاد، فونت، شکل و رنگ مختلف هستند و بسته به نوع، دارای اهمیت ویژه ایی هستند.

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر در صنعت

  پردازش تصویر شامل روش‌های مربوط به دستیابی تصاویر، پردازش، آنالیز و درک محتوای آن‌ها است که بر اساس شبیه‌سازی توانایی بینایی انسان با قابلیت های بیشتر براي بهبود كيفيت و بهره‌ وري است. این فناوری می تواند ببیند، پردازش کند و تصمیمی صدها برابر دقیق تر، سریعتر و با کمترین خطا نسبت به چشم انسان بگیرد.

  ادامه مطلب ...

 • حضور سیستم ویژن در صنعت خودرو از صفر تا صد

  سیستم های ویژن با ارائه راه حل های مختلف برای تولید خودرو و تمامی قطعات مربوط به این صنعت توانسته، یک نیاز اصلی تولیدکنندگان خودرو و قطعه سازان را برطرف کند تا به کاهش ضایعات در حین تولید ، سرعت و دقت بالا و همچنین افزایش تولید دست یابند. این حضور از تولید کوچکترین قطعه خودرو تا بزرگترین آن را شامل می شود که می تواند در تمامی مراحل تولید خودرو یک نظارت دقیق و بی نقص را داشته باشد تا کلیه قطعات و در نهایت یک خودروی با کیفیت وارد بازار شود.

  ادامه مطلب ...

 • آشنایی با تکنولوژی کنترل کیفی در صنعت

  در گذشته نظارت و کنترل کیفی محصولات تولیدی توسط نیروهای انسانی انجام می شد اما این نظارت و اندازه گیری توام با خطای انسانی و سرعت پایین بوده که این مساله بخش قابل توجهی از راندمان کارخانجات را تحت تاثیر خود قرار می داد . به مرور زمان و افزایش قابلیت های تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیاز به جایگزینی انسان با یک سامانه کاملا دقیق و سریع احساس می شد .

  ادامه مطلب ...
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی