پردازش تصویر

 • کنترل کیفیت کامل درب بطری

  سیستم کنترلی دوربین های ویژن امکان کنترل کامل درب های مختلف بطری را دارد و موارد دیگری که در کنترل کیفی درب تولیدی مورد سنجش قرار می گیرد و از اهمیت بالا برخوردار است را در انواع درب با سایز های متنوع کنترل می کند.در ادامه مطلب موارد به ترتیب ذکر شده است.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل کیفی پوشک در صنایع سلولزی

  فناوری تصویر برداری و پردازش تصویر قادر به کنترل در سرعت های بالا می باشد. این سیستم ها می توانند بصورت مداوم از یک خط پیوسته تولید پوشک و یا دستمال که در گروه محصولات صنعت سلولزی محسوب می شوند قبل از برش و بسته بندی آیتم های مختلف را کنترل نمایند.

  ادامه مطلب ...

 • چرا تست نشت؟

  تست نشت یک فرایند مهم در تولید محصولات متعددی است تا اطمینان حاصل شود که آن فرایند درست و کامل انجام شده است. روش های متعددی برای این عملیات وجود دارد که پیاده سازی هر یک از روش های آزمون نشت، می تواند یک چالش باشد که از جمله می توان به تست در فشار اشاره کرد ولی مهمترین موضوع مشخص کردن میزان نشت است و پس از آن که مشخص شد، باید تصمیم بگیریم که چه اقداماتی صورت پذیرد.

  ادامه مطلب ...

 • بررسی رنگ توسط سیستم های ویژن

  در سیستم های ویژن یک روش کنترل محصول تولیدی براساس رنگ قطعه می باشد. این روش با بکارگیری دوربین های مختلف اپلیکیشن رنگ را اجرایی می کند بدین صورت که اگر محصول تولیدی تنوع رنگ داشته باشد سیستم های ویژن می توانند تفکیک محصول براساس رنگ را انجام بدهند و یا براساس درجه رنگ محصول این دسته بندی شکل گیرد.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل کیفی ابعادی تمامی قطعات با سورت و دسته بندی

  اندازه گیری قطعات تولیدی یک موضوع مهم در عملکرد مناسب تولید کننده قطعه به شمار می آید و این فرآیند در حال حاضر از تست آزمایشگاهی خارج شده است و لازم است تمامی قطعات تولیدی از جهات مختلف و مهم اندازه گیری شوند و با دقت های متفاوت مورد ارزیابی و دسته بندی قرار بگیرند.با توجه به اینکه قطعه تولیدی در بیشتر مواقع قرار است در کنار چند قطعه دیگر در یک دستگاه، ماشین و یا عملکرد مکانیکی مورد استفاده قرار گیرد پس می بایست با کمترین خطا تولید شود و بسته به نوع کاربرد با دقت مناسب و تلرانس خطای معقول از چرخه تولید خارج شده و مورد استفاده قرار گیرد.

  ادامه مطلب ...

 • تعیین موقعیت برای ربات توسط دوربین ویژن

  انجام پروژه های پردازش تصویر

  ادامه مطلب ...

 • بطری و سیستم ویژن

  در این بحث به کاربردهای سیستم ویژن در خط تولید بطری و مراحل دیگر آن تا ورود به انبار می پردازیم.

  ادامه مطلب ...

 • کاربرد سیستم دوربین سرعت بالا در تست تصادف

  بخش صنعت پردازش تصویر در طول سال ها تغییر زیادی کرده است. با توجه به توسعه پایدار سنسورهای تصویربرداری و قدرت محاسبات، سیستم های پردازش تصویر به مراتب کارآمدتر شده و می توانند تا چندین هزار فریم در ثانیه با وضوح بالا تمام جزئیات را هم پردازش کنند.

  ادامه مطلب ...

 • بهبود دید در شب و تصویر پیشرفته توسط سنسورهای CMOS با تکنولوژی نزدیک به مادون قرمز

  با استفاده از فناوری NIR+ که نزدیک به مادون قرمز است سنسورهای تصویر AR0522 و AR0431 عملکرد مناسبی در دوربین های امنیتی و نظارتی پیدا می کنند. همچنین بر اساس این تکنولوژی و فناوری + NIR، بهره وری حسگرها افزایش می دهد. AR0522 یک سنسور 2.5/1 اینچی 5.1 مگاپیکسلی که با سرعت 60 فریم در ثانیه است و AR0431 یک سنسور 3.2/1 اینچی 4 مگاپیکسلی که سرعت 120 فریم در ثانیه را ارائه می دهد.

  ادامه مطلب ...

 • سیستم ویژن در صنعت بسته بندی

  سیستم ویژن یک تکنولوژی با کارایی بالا برای بازرسی بسته بندی است و در تعداد زیادی از برنامه های کاربردی استفاده می شود. در ادامه به برخی سوالات برای اهمیت ماشین بینایی در این بخش پاسخ می دهیم

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر چیست؟

  پردازش تصویر یک روش برای تبدیل یک تصویر به شکل دیجیتال و انجام برخی از عملیات ها در آن است، به منظور دریافت تصویر بهبود یافته و یا استخراج برخی از اطلاعات مفید از آن. این یک نوع سیگنال است که در آن ورودی تصویر، مانند قاب تصویر یا عکس است و خروجی ممکن است تصویر یا ویژگی های مرتبط با آن تصویر باشد. معمولا سیستم پردازش تصویر شامل پردازش تصاویر به عنوان سیگنال های دو بعدی در هنگام استفاده از روش های پردازش سیگنال است.

  ادامه مطلب ...

 • فرآیندهای پزشکی با استفاده از دوربین های صنعتی

  صنعت پزشکی از افزایش استفاده از تصویر برداری و پردازش دیجیتال با استفاده از دوربین هایی که به طور گسترده در برنامه های پزشکی، میکروسکوپ و علم زندگی استفاده می شود، سود می برد. همانطور که صنعت از سیستم های آنالوگ قبلی به دستگاه های دیجیتال قوی تر و توانا تر تبدیل می شود، گسترش در محدوده برنامه های کاربردی برای سیستم های جراحی و تشخیصی تحت نظارت تصویری نیز وجود دارد.

  ادامه مطلب ...

 • طرح اصالت و رهگیری کالا

  طرح کنترل اصالت و رهگیری و ردیابی کالاهای تولیدی (Track & Trace ) یک سیستم براساس رهگیری و ردیابی کالای تولیدی در خط تولید تا زمان مصرف می باشد. این طرح به دلایل مختلف از جمله تطبیق کالای اورجینال و تقلبی، بررسی و ثبت اطلاعات محصول از جمله تاریخ و ساعت تولید هر محصول به تفکیک، ثبت بسته بندی و رهگیری ارسال محصول برای مصرف، جلوگیری از قاچاق محصول، و در کل گزارش گیری دقیق از محصول بعد از تولید و در مراحل مختلف بسته بندی، حمل و نقل و فروش آن تا مصرف محصول توسط مصرف کننده در صنایع تولیدی مختلف از جمله شرکت های دارویی، آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و ... به اجرا در آمده است.

  ادامه مطلب ...

 • بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 در آلمان

  بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 آلمان در محل ملاقات بین المللی برای حدود 400 شرکت بزرگ و فعال در زمینه سیستم های پردازش تصویر و صنعت تصویربرداری بود که از 8 الی 10 نوامبر سال 2016 با حضور 10 هزار بازدید کننده از 58 کشور جهان برگزار شد. ارائه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات، از جمله سنسور، پردازنده ها، کابل ها، دوربین ها، نرم افزار و ... در مجموعه سیستم ها و ماشین های ویژن مربوط به انواع کاربرد در صنایع مختلف بخصوص صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی، قطعه و خودروسازی و ... را می توان به عنوان یک بهره کامل از این رویداد دانست.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل تولید تجهیزات پزشکی با سیستم ویژن

  سیستم های ویژن در کنترل کیفیت تمام زمینه های تجهیزات پزشکی و تولید دارو استفاده می شود. توسط این سیستم ها با بررسی، اندازه گیری و رد قطعات معیوب در خط تولید به بهبود کیفیت و افزایش بهره وری می رسیم. با توجه به حساسیت موجود و نیاز به دقت بالا در تولید انواع تجهیزات پزشکی از جمله پنس، سرنگ، سوزن، قیچی و ... لازم است از سیستم های بسیار دقیق استفاده شود تا تمامی اشکال و اندازه ها و موارد مهم در یک تجهیز پزشکی به ظرافت تولید شود و در نهایت خللی در عملکرد اصلی آن تجهیز به وجود نیاید.

  ادامه مطلب ...
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی