پردازش تصویر

 • سیستم ویژن در صنعت بسته بندی

  سیستم ویژن یک تکنولوژی با کارایی بالا برای بازرسی بسته بندی است و در تعداد زیادی از برنامه های کاربردی استفاده می شود. در ادامه به برخی سوالات برای اهمیت ماشین بینایی در این بخش پاسخ می دهیم

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر چیست؟

  پردازش تصویر یک روش برای تبدیل یک تصویر به شکل دیجیتال و انجام برخی از عملیات ها در آن است، به منظور دریافت تصویر بهبود یافته و یا استخراج برخی از اطلاعات مفید از آن. این یک نوع سیگنال است که در آن ورودی تصویر، مانند قاب تصویر یا عکس است و خروجی ممکن است تصویر یا ویژگی های مرتبط با آن تصویر باشد. معمولا سیستم پردازش تصویر شامل پردازش تصاویر به عنوان سیگنال های دو بعدی در هنگام استفاده از روش های پردازش سیگنال است.

  ادامه مطلب ...

 • فرآیندهای پزشکی با استفاده از دوربین های صنعتی

  صنعت پزشکی از افزایش استفاده از تصویر برداری و پردازش دیجیتال با استفاده از دوربین هایی که به طور گسترده در برنامه های پزشکی، میکروسکوپ و علم زندگی استفاده می شود، سود می برد. همانطور که صنعت از سیستم های آنالوگ قبلی به دستگاه های دیجیتال قوی تر و توانا تر تبدیل می شود، گسترش در محدوده برنامه های کاربردی برای سیستم های جراحی و تشخیصی تحت نظارت تصویری نیز وجود دارد.

  ادامه مطلب ...

 • طرح اصالت و رهگیری کالا

  طرح کنترل اصالت و رهگیری و ردیابی کالاهای تولیدی (Track & Trace ) یک سیستم براساس رهگیری و ردیابی کالای تولیدی در خط تولید تا زمان مصرف می باشد. این طرح به دلایل مختلف از جمله تطبیق کالای اورجینال و تقلبی، بررسی و ثبت اطلاعات محصول از جمله تاریخ و ساعت تولید هر محصول به تفکیک، ثبت بسته بندی و رهگیری ارسال محصول برای مصرف، جلوگیری از قاچاق محصول، و در کل گزارش گیری دقیق از محصول بعد از تولید و در مراحل مختلف بسته بندی، حمل و نقل و فروش آن تا مصرف محصول توسط مصرف کننده در صنایع تولیدی مختلف از جمله شرکت های دارویی، آرایشی بهداشتی، مواد غذایی و ... به اجرا در آمده است.

  ادامه مطلب ...

 • بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 در آلمان

  بزرگترین نمایشگاه VISION 2016 آلمان در محل ملاقات بین المللی برای حدود 400 شرکت بزرگ و فعال در زمینه سیستم های پردازش تصویر و صنعت تصویربرداری بود که از 8 الی 10 نوامبر سال 2016 با حضور 10 هزار بازدید کننده از 58 کشور جهان برگزار شد. ارائه طیف گسترده ای از محصولات و خدمات، از جمله سنسور، پردازنده ها، کابل ها، دوربین ها، نرم افزار و ... در مجموعه سیستم ها و ماشین های ویژن مربوط به انواع کاربرد در صنایع مختلف بخصوص صنایع غذایی و آشامیدنی، دارویی، قطعه و خودروسازی و ... را می توان به عنوان یک بهره کامل از این رویداد دانست.

  ادامه مطلب ...

 • کنترل تولید تجهیزات پزشکی با سیستم ویژن

  سیستم های ویژن در کنترل کیفیت تمام زمینه های تجهیزات پزشکی و تولید دارو استفاده می شود. توسط این سیستم ها با بررسی، اندازه گیری و رد قطعات معیوب در خط تولید به بهبود کیفیت و افزایش بهره وری می رسیم. با توجه به حساسیت موجود و نیاز به دقت بالا در تولید انواع تجهیزات پزشکی از جمله پنس، سرنگ، سوزن، قیچی و ... لازم است از سیستم های بسیار دقیق استفاده شود تا تمامی اشکال و اندازه ها و موارد مهم در یک تجهیز پزشکی به ظرافت تولید شود و در نهایت خللی در عملکرد اصلی آن تجهیز به وجود نیاید.

  ادامه مطلب ...

 • تصویر برداری 3D صنعتی

  سنسور لیزری 3D یک فناوری مورد نیاز در صنعت که می توان توسط آن عملیات اندازه گیری با دقت میکرون ، تعیین موقعیت و ... را بر روی اشکال هندسی مختلف انجام داد.فناوری تصویر برداری 3 بعدی و پردازش آن در صنعت، امروزه کاربردی فراوان دارد و می توان از آن برای انجام عملیات اندازه گیری ، تعیین موقعیت با دقت های بسیار بالا استفاده کرد.شرکت های بزرگی در سطوح بالا به تولید سنسورها و دوربین های تصویر برداری 3 بعدی صنعتی پرداخته اند که در اینجا به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.

  ادامه مطلب ...

 • بررسی چاپ کاراکتر روی محصول

  در صنایع روزمره و تولید محصولات مختلف اکثر مواقع تعدادی کاراکتر که عموما تاریخ و قیمت مصرف کننده و یا کدهای شناسایی به زبان های مختلف هستند برای تشخیص صحت کالای تولیدی، ثبت و دسته بندی محصول، شناسایی زمان مصرف محصول و غیره وجود دارد که توسط پرینترهای صنعتی چاپ و یا حک و لیزر می شود. این کاراکترها در ابعاد، فونت، شکل و رنگ مختلف هستند و بسته به نوع، دارای اهمیت ویژه ایی هستند.

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر در صنعت

  پردازش تصویر شامل روش‌های مربوط به دستیابی تصاویر، پردازش، آنالیز و درک محتوای آن‌ها است که بر اساس شبیه‌سازی توانایی بینایی انسان با قابلیت های بیشتر براي بهبود كيفيت و بهره‌ وري است. این فناوری می تواند ببیند، پردازش کند و تصمیمی صدها برابر دقیق تر، سریعتر و با کمترین خطا نسبت به چشم انسان بگیرد.

  ادامه مطلب ...

 • حضور سیستم ویژن در صنعت خودرو از صفر تا صد

  سیستم های ویژن با ارائه راه حل های مختلف برای تولید خودرو و تمامی قطعات مربوط به این صنعت توانسته، یک نیاز اصلی تولیدکنندگان خودرو و قطعه سازان را برطرف کند تا به کاهش ضایعات در حین تولید ، سرعت و دقت بالا و همچنین افزایش تولید دست یابند. این حضور از تولید کوچکترین قطعه خودرو تا بزرگترین آن را شامل می شود که می تواند در تمامی مراحل تولید خودرو یک نظارت دقیق و بی نقص را داشته باشد تا کلیه قطعات و در نهایت یک خودروی با کیفیت وارد بازار شود.

  ادامه مطلب ...

 • آشنایی با تکنولوژی کنترل کیفی در صنعت

  در گذشته نظارت و کنترل کیفی محصولات تولیدی توسط نیروهای انسانی انجام می شد اما این نظارت و اندازه گیری توام با خطای انسانی و سرعت پایین بوده که این مساله بخش قابل توجهی از راندمان کارخانجات را تحت تاثیر خود قرار می داد . به مرور زمان و افزایش قابلیت های تجهیزات اتوماسیون صنعتی نیاز به جایگزینی انسان با یک سامانه کاملا دقیق و سریع احساس می شد .

  ادامه مطلب ...

 • بارکد خوانی توسط سیستم ویژن

  سیستم های ویژن قابل برنامه ریزی برای خواندن انواع بارکد ثبت شده بر روی محصول در خطوط تولید با سرعت های بالا طراحی شده اند ، همچنین برای تشخیص ، ثبت و دسته بندی دقیق محصول از بارکد استفاده می شود که در انواع مختلف تک بعدی 1D و دوبعدی 2D می باشد و این چاپ با سرعت های متفاوت بر روی محصول تولیدی در خطوط تولید چاپ و حک می شود.

  ادامه مطلب ...

 • تست ابعادی با دقت میکرون

  سنسور لیزری و سیستم ویژن دو ابزار بسیار دقیق و کاربردی برای تست ابعادی بر روی قطعات و اشکال پیچیده به حساب می آیند که با دقت بالا می توانند جایگزین کولیس، گیج و انواع ابزار اندازه گیری دستی بشوند

  ادامه مطلب ...

 • سیستم ویژن

  تصاویر سنجش شده که از تعداد زیادی مربعات کوچک (پیکسل) تشکیل شده‌اند. هر پیکسل دارای یک شماره رقمی (Digital Number) می‌باشد که بیانگر مقدار روشنایی آن پیکسل است. به این نوع تصاویر، تصاویر رستری هم می‌گویند. تصاویر رستری دارای سطر و ستون می باشند. ماشین ویژن علم کامپیوتر ، اپتیک ها ، مهندسی مکانیک و اتوماسیون صنعتی را شامل می شود. برخلاف کامپیوترهای بینایی که عمدتاً تمرکزشان روی پردازش تصویر machined-based می باشد، ماشین بینایی سیستم های ضبط تصویر را با استفاده از دستگاه های ورودی/ خروجی دیجیتال و شبکه های کامپیوتری یکی می کند که باعث کنترل کیفی در زمان حقیقی و برای کنترل تولید تجهیزاتی مثل ربات می باشد.

  ادامه مطلب ...

 • پردازش تصویر

  امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می‌شود که شاخه‌ای از دانش رایانه است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویشگر هستند سر و کار دارد.

  ادامه مطلب ...
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی