اینورتر یاسکاوا

 • با توجه به اینکه سری F7 از رده ی تولید خارج شده است ، جایگزینی مناسب برای این سری معرفی نمایید .

  اینورترهای سری A1000 بهترین جایگزین برای سری F7 می باشد که حتی دارای عملکرد بهتری نسب به F7 می باشد و حتی ویژگی های بیشتری رو هم دارا می باشد. لازم به ذکر است که سری های 7 از رده ی تولید خارج شده و سری های 1000 جایگزین آن گردیده است.

 • چگونه می توان پارامترهارا ذخیره و بازخوانی کرد تا موقعی که اینورتر ریست می شود به آنها دسترسی داشته باشیم؟

  برای این کار بعد از تنظیم پارامترها ، پارامتر O2-03 را روی 1 قرار می دهیم و به این ترتیب پارامترها ذخیره می گردد. برای بازخوانی آنها A1-03 را برروی 1110 تنظیم می کنیم.

 • آیا می شود از KEYPAD اینورترهای A1000 یاسکاوا بصورت REMOTE استفاده کرد؟

  بله می توان از هردو مدل LCD و LED بصورت REMOTE استفاده کرد و آنرا بر روی درب تابلو و یا هرجای دیگری استفاده کرد.
   

 • آیا ابعاد اینورتر V1000 با V7 یکی است ؟

  تا توان 4 KW ابعاد آنها یکی است و بالاتر از این توان سایز V1000 حدودا 30 درصد کوچکتر می شود.

 • آیا میتوان در یک شبکه Modbus RS-485 که از هشت عدد اینورتر امرن 3G3VM استفاده میکند بجای یکی از اینورترها که معیوب شده است از اینورتر یاسکاوا V1000 استفاده نمود. اگر پاسخ مثبت است کدام پارامترها را باید تغییر داد؟

  بله می توان از اینورتر یاسکاوا استفاده کرد.
  پارامترهای مربوط به شبکه Modbus در اینورتر V1000 یاسکاوا سری H5 می باشد که در کاتالوگ پیوستی پارامترهای معادل 3G3VM در سری V1000 آمده است و با استفاده از آن می توانید پارامترهای V1000 را تنظیم کنید . لازم به ذکر است که سری 3G3MV دقیقا معادل V7 یاسکاوا می باشد و کاتالوگ پیوستی مربوط به V7 می باشد .

   

  >> دانلود کاتالوگ

 • میخواستم بدونم که آیا میشوداز اینورترهای 3 فاز شرکت یاسکاوا کلاس200 ولت به جای اینورتر تک فاز استفاده کرد یا نه؟ اگر که می شود به چه صورت ؟ وهمچنین میخواستم بدونم راهی وجود داره که بشه اینورترهای 3فاز 200 ولت را با برق 3فاز 380ولت استفاده کرد؟

  بله می توان درایو 3 فاز 200 ولت را بصورت تکفاز راه اندازی کرد و نیاز به تنظیم خاصی نداره ، ولی اصولا توان درایو کاهش پیدا می کند . و برای راه اندازی درایو 200 ولت بوسیله ولتاژ 400 ولت باید از ترانس استفاده کنید و ولتاژ 400 ولت رو به 200 ولت تبدیل کنید.

 • چه موقع اینورتر به حالت stall می رود ؟ راه حل آن چیست ؟

  دراینورترهای یاسکاوا عملکردی به نام stall prevention وجود دارد که این عملکرد برای زمانی است که درایو به علت مواردی همچون کم بودن زمان acceleration و deceleration و یا سنگین بودن باری که برروی موتور است دچار ارور هایی همچون Over voltage می شود و موتور به حالت stalling می رود . در این حالت با فعال کردن این عملکرد که توسط پارامترهای L3 تنظیم می گردد بدون اینکه نیاز باشد زمان acceleration و deceleration را تغییر دهیم و یا تنظیماتی توسط اپراتور انجام شود ، خود درایو تنظیمات مربوطه را انجام می دهد تا درایو با بهترین حالت ، کار خودرا انجام دهد .
  عملکرد stall prevention شامل سه مورد زیر می باشد :
  1)در طول deceleration زمان آنرا تغیر می دهد تا از overvoltage جلوگیری نماید .
  2)در طول acceleration زمان آنرا تغییر می دهد تا از stalling موتور جلوگیری نماید .
  3)Stall prevent در طول عملکرد اینورتر به صورت اتوماتیک فرکانس خروجی را کاهش می دهد .

 • اینورترهای یاسکاوا را تا چند عدد می توانیم توسط شبکه پروفیباس ، با هم شبکه کنیم ؟ سریعترین نوع شبکه جهت انتقال دیتا بین اینورترها ، چه شبکه ای است ؟

  بطور کلی در اینورتر های یاسکاوا می توان برای اتصال تا 126 دستگاه master و slave از شبکه پروفیباس استفاده کرد که برای اتصال این تعداد از دستگاه ، به 4 عدد repeater هم نیاز است که در مجموع به 130 دستگاه در پروفیباس احتیاج خواهیم داشت. در مورد شبکه های ارتباطی سریعتر می توان از شبکه های Ethernet-IP و Modbus TCP/IP استفاده کرد که از سرعت بالاتری(تا 100 مگابیت در ثانیه ) نسبت به پروفیباس(تا 12 مگابیت بر ثانیه) بهره مند هستند . البته لازم به ذکر است که برای استفاده از این شبکه های ارتباطی ، نیاز به کارت های Optional دارید که بر روی اینورتر یاسکاوا نصب می شوند .

 • بنده میخواهم توسط HMI سری NB امرن به 2 عدد اینورتر سری V1000 یاسکاوا متصل شوم و ضمن دیدن فرکانس و آمپر خروجی هر دو اینورتر در هر لحظه ، بتوانم استارت / استپ و تغییر ACC و DEC و تغییر دور را به صورت آنلاین انجام دهم . آیا این کار ممکن است ؟ اگر توضیحی هم بدهید ممنون می شوم .

  بله این کار امکان پذیر است ، شما می توانید از طریق پورت های RS485 که برروی اینورتر و HMI موجود می باشد HMI را به 2عدد اینورتر و حتی بیشتر متصل نمایید و نیاز به تجهیزات جانبی خاصی ندارید ولی نیاز به برنامه نویسی HMI وتنظیمات پارامترهای اینورتر (پارامترهای H5) دارید که کارشناسان واحد پروژه ی شرکت نیرونوین این کار را برای شما انجام می دهند .

 • لطفا نحوه سنکرون کردن 2 درایو ( اینورتر یاسکاوا ) را بگویید .بطوریکه بتوان دور یکی از موتورها را مقداری نسبت به دیگری افزایش داد . یعنی وقتی فرمان افزایش دور را به درایو 1 دادیم ، درایو 2 به همان نسبت زیاد نشود بلکه مثلا 10 % بیشتر افزایش یابد .

  برای انجام این کار ، باید پتانسیومتر ( ولوم ) را به ورودی آنالوگ اینورتر اول و خروجی آنالوگ آن را به ورودی آنالوگ اینورتر دوم متصل کنیم و تنظیمات پارامترهای زیر را انجام دهید:
  برای اینکه یکی از اینورترها به مقدار %10 بیشتر از دیگری فرکانس بگیرد شما باید پارامترهای مربوط به ورودی آنالوگ را تنظیم نمائید به این صورت که از ورودی آنالوگ A1 استفاده کنیم و پارامتر H3-03 را بر روی یکی از این اینورترها %100 قرار می دهیم و بر روی اینورتر دیگر مقدار %110 را تنظیم کنیم البته این مقدارها باتوجه به نیازهای شما متفاوت است و شما باید با تست کردن مقدارهای مختلف به نتیجه ی دلخواه خود برسید. 
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی