اینورتر یاسکاوا

 • در منطقه ای قرار داریم که گاهی اوقات ولتاژ بصورت لحظه ای افت می کند و باعث می شود اینورتری که بر روی دستگاه سانتریفیوژ بسته ایم ارور UV بدهد ، آیا امکانی وجود دارد که این مشکل را حل بکنیم ؟

  در اینورترهای یاسکاوا این امکان وجود دارد که اینورتر را بگونه ای تنظیم کنیم تا مدتی که ما تعیین کرده ایم اینورتر افت ولتاژ را در نظر نگیرد و ارور افت ولتاژ (UV) ندهد. برای این منظور پارامتر L2-01 را برروی یک تنظیم می کنیم و به این صورت اگر افت ولتاژ لحظه ای داشته باشیم طی مدت زمانی که در پارامتر L2-02 تنظیم می کنیم اینورتر اروری نخواهد داد.

 • آیا در درایوهای یاسکاوا این امکان وجود دارد که بصورت ریموت و از راه دور به درایو متصل شد؟

  جواب مثبت است. 

  در درایوهای جدید مثل سری های GA700   ، CH700این امکان وجود دارد که با قرار دادن KEYPAD بلوتوثی و با استفاده از نرم افزار Drive Wizard mobile  که بر روی گوشی هوشمند شما نصب می شود می توان در پارامترهای درایو تغییرات ایجاد کرد ، ارورها را خواند ، از پارامترها بک آپ گیری کرد و از امکانات مختلف دیگری بهره برد.

 • درایوهایی مثل ABB و اشنایدر که بیش از یک سال داخل انبار میمانند طبق گفته کاتالوگشان قبل از استفاده باید خازن های لینک دیسیشون شارژ بشن تا مشکلی براشون پیش نیاید ، لطفا بگویید که درایو های یاسکاوا نیاز به این کار دارند یا خیر؟

  شرکت یاسکاوا در رابطه با این موضوع در کاتالوگ اینورتر های نسل جدید خود مطلبی را ارائه نکرده است که نیاز به این کار باشد ، در رابطه با این موضوع طبق تجربه ای که ما و همکاران در واحد تعمیرات داشته ایم ، خازن های درایوهای این شرکت حتی بعد از چندین سال ماندن نیازی به شارژ کردن ندارد . بازهم شما برای اینکه اطمینان داشته باشید می توانید پروسه شارژ خازن ها را بوسیله واریاک و به صورت افزایش پله ای ولتاژ انجام دهید . اما با توجه به اینکه شاید شما به این تجهیز دسترسی ندشته باشید راه ساده تری را به شما پیشنهاد می نماییم . در ابتدا برق تکفاز به اینورتر بدهید و برای اطمینان بیشتر یک لامپ هم با فاز سری کنید و بگذارید مدتی (20 دقیقه) وصل بماند بعد از آن سه فاز اصلی را وصل نمایید.

 • بنده یک درایو یاسکاوا سری V1000 با توان 4 کیلووات بر روی پمپ آب یک ساختمان مسکونی نصب کرده ام و با یک مشکل رو به رو هستم . موتور صدای زیادی دارد و با توجه به اینکه ساختمان مسکونی است ، ساکنان طبقات پایین را ناراضی کرده است. برای حل این مشکل باید چه کنم؟

  شما در ایتدا باید موتور خودرا چک نمایید و مشاهده کنید که قطعاتی مثل بلبرینگ ، یاطاقان و... معیوب نباشند. پس از آن اگر از سلامت موتور مطمئن شدید. به احتمال قوی با تغییر میزان فرکانس کریر درایو مشکل شما برطرف می شود. افزايش فركانس كرير موجب کاهش نویز قابل شنیدن و همچنین تلفات توان موتور می گردد . ولی باید به این نکته توجه نمایید که با افزایش فرکانس کریر بازده اینورتر کاهش پیدا می کند . به عنوان مثال در همین اینورتر 4 کیلووات که خودتان دارید وقتی فرکانس کریر بر روی مقدار 2 KHZ قرار دارد درایو V1000 در حالت Normal duty تا جریان 11.1 در خروجی جواب می دهد. ولی اگر مقدار فرکانس کریر را روی 15 KHZ قرار دهیم (بالاترین مقدار) مقدار آمپری که درایو در خروجی جواب می دهد به مقدار 5.5 آمپر کاهش پیدا می کند.

  برای تنظیم مقدار فرکانس کریر در اینورترهای یاسکاوا از پارامتر C6-02 استفاده می کنیم . توجه داشته باشید که مقدار های مختلف را تست نمایید تا بهترین مقدار را انتخاب کنید.  البته گزینه Swing PWM هم بین گزینه ها وجود دارد که مقدار فرکانس کریر Base را 2KHZ در نظر می گیرد و با استفاده از الگوهای PWM مخصوص صدای نویزی که از موتور بوجود می آید را کاهش می دهد.

   

  >> دانلود کاتالوگ فارسی اینورتر های یاسکاوا

 • اگر بخواهیم اینورتر سریV1000 را به وسیله موشن کنترلر سری MPیاسکاوا کنترل کنیم ، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

   

  لطفا فایلی را که پیوست شده مطالعه کنید . در این فایل مرحله به مرحله روش اتصال آنها گفته شده است.

   

 • آیا می توان روشنایی نمایشگری که برروی keypad اینورتر یاسکاوا سری F7 قرار دارد را کم یا زیاد کرد ؟

  5  درجه ی روشنایی برای keypad اینورترهای یاسکاوا سری های 7 تعریف شده است که بوسیله پارامتر  o1-05  می توان آنرا تغییر داد .

 • چرا جریان ورودی اینورتر کمتر از جریان خروجی آن می باشد ؟

  توان مصرفی VFD همیشه برابر با توان خروجی همراه با تلفات داخلی اینورتر می باشد . زمانی که فرکانس اینورتر کمتر از مقدار فرکاس خط ( معمولا 50 هرتز) باشد . ولتاژ خروجی اینورتر کمتر از ولتاژ ورودی می شود . به همین دلیل جربان خروجی بیشتر از جریان ورودی است .

 • اینورترهای ولتاژ متوسط شرکت YASKAWA در چه رنج هایی تولید می شود؟

  Medium voltage  از ولتاژ 1 تا 35 کیلو ولت را شامل می شود. اینورترهای Medium voltage یاسکاوا معمولا با ولتاژ خط    3 ،  6  و11 کیلو ولت تولید  می شود . لازم به ذکر است که اینورترهای medium voltage یاسکاوا سری MV1000  می باشد.

 • استاندارد ROHS که بر روی لیبل اینورترهای یاسکاوا نوشته می شود ، چیست؟

  ROHS مربوط به کاهش مواد خطرناک می باشد و بیشتر روی کاهش موادی همچون سرب ،جیوه و کادمیوم تمرکز دارد. اینورتر های یاسکاوا هم کاملا با این استاندارد هماهنگی دارند.

 • ابعاد سری F7 نسبت به A1000 چگونه است ؟

  سری A1000 حدود 30 درصد کوچکتر از سری F7 می باشد . تفاوت دیگری که این دو سری با هم دارند در این است که اینورترهای سری A1000 می تواند در کنار هم (Side by side) نصب شود که این باعث می شود فضای کمتری از تابلو را اشغال کنند.
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی