• من یک عدد پی ال سی سری CP1H دارم که می خواهم از کارت های اکسپنشن سری CJ1 استفاده کنم آیا امکان پذیر می باشد؟محدودیت تعدادی در استفاده از این کارتها را نیز دارم؟

  بله امکان پذیر می باشد.

  باید از یک عدد کارت CP1W-EXT01 که بین این پی ال سی و کارتهای سری CJ1 قرار می گیرد، استفاده نماید  لازم به ذکر می باشد که ماکسیمم کارت I/O که می توانید استفاده کنید 2 عدد کارت می باشد که فقط هم از کارت های که در زیر اشاره شده ،می توان استفاده کرد:

   

 • من تعدادی کنترلر سری NX دارم که برای تعدادی از دستگاهایم استفاده شده می باشد که میخواهم از سری NX1P سری جدیدتر که قابلیت های بیشتری دارد نیز استفاده کنم، میخواهم بدانم این سری قابلیت ارتباط با چندین سرو موتور و از طریق چه شبکه ای را دارد و اینکه من در صورت استفاده از این سری از کارت های آنالوگ و دیجیتال سری NX هم می توانم استفاده کنم یا خیر؟

  در پاسخ به قسمت اول سوالتان می توان گفت سری NX1P قابلیت ارتباط با 15 سیستم سرو از طریق شبکه EtherCAT را دارا می باشد.

  این سری،بجز اینکه تمامی کارت های اکسپنشن سری قبل NX را پشتیبانی می کند، کارت های آپشن سریال و آنالوگ نیز دارد که بر روی خود کنترلر نصب می شود و با کد متفاوت شناخته می شوند که در زیر به آن کدها نیز اشاره شده می باشد.

   

  آپشن بوردهای Serial communication

  NX1W-CIF01

  NX1W-CIF11

  NX1W-CIF12

  آپشن بوردهای ورودی و خروجی آنالوگ

  NX1W-ADB21

  NX1W-DAB21V

  NX1W-MAB221

 • دو عدد پی ال سی امرن دارم ، سری CQM1 و دیگری سری CQM1H آیا باطری بکاپ این دو سری یکی می باشد؟با چه کابلی می توان با PC ارتباط برقرار کنیم؟

  خیر

  هرکدام باطری و کابل جدا و مخصوص خود را دارند که سوکت هایشان  با هم فرق می کنند.

  سری CQM1C500-BAT08 باطری-  CQM1-CIF02 و (CPM1-CIF01(USB-CIF02) کابل ارتباطی

  سری CQM1H : CPM2A-BAT01 باطری - CS1W-CN226 و CS1W-CN262 کابل ارتباطی 

   

 • یک عدد پی ال سی امرن دارم میخواهم از طریق برنامه CX-Programmer ، برنامه داخل PLC را بکاپ تهیه کنم چگونه می توانم این کار را انجام دهم؟

  این کار را اصطلاحا Upload کردن برنامه گفته می شود که ابتدا توسط کابل ارتباطی مخصوص بین PLC و PC تان ارتباط برقرار کنید سپس نرم افزار را در حالت Work Online قرار داده و در ادامه با زدن آیکون Transfer From PLC و یا اعمال کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+T پنجره Upload Option باز شود. در این پنجره قسمت های را که قصد دارید از PLC به نرم افزار منتقل نمایید را انتخاب و بروی OK کلیک کنید .که در ادامه با باز شدن پنجره ای جدید و زدن OK عمل انتقال برنامه به داخل نرم افزار صورت می گیرد.

 • چگونه می توانم توسط نرم افزار CX-Programmer به پی ال سی امرن متصل و آنلاین شوم؟

  سه روش متصل شدن به PLC توسط CX-Programmer وجود دارد که عبارتند از: Work Online , Auto Online و Work Online3- Simulator
  که انتخاب هر یک از این 3 حالت توسط آیکن های مربوطه در نوار ابزار نیز امکان پذیر می باشد.
  1- Work Online :به شما امکان می دهد که با انتخاب درست نوع PLC و همچنین انتخاب روش وصل شدن به PLC در هنگام باز کردن یک پروژه با PLC ارتباط برقرا کنید.
  3- Work Online Simulator : این آیکن امکان آنلاین شدن توسط نرم افزار را می دهد.در این حالت این امکان وجود دارد که به روش کامل نرم افزار عملکرد برنامه خود را شبیه سازی نماید.
  3- Work Online Simulator : این آیکن امکان آنلاین شدن توسط نرم افزار را می دهد.در این حالت این امکان وجود دارد که به روش کامل نرم افزار عملکرد برنامه خود را شبیه سازی نماید.

 • ما یک عدد کد TJ1-MC16 به همراه کارتهای مربوطه داریم و می خواهیم از طریق شبکه پروفیباس به PLC سری CJ وصل بشویم و آن را کنترل کنیم . لطفا بنده را راهنمایی کنید . از چه کارتهایی باید استفاده کنم .

  هر چند برای ارائه پاسخ کامل ، نیاز به اطلاعات بیشتری داریم ولی یکی از گزینه ها می تواند این باشد :
  می توان در سمت تراجکسیا از کارت TJ1-PRT به عنوان اسلیو و در سمت PLC از کارت CJ1W-PRM21 استفاده کنیم
  لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر ، با داخلی 106 تماس حاصل فرمایید 

   

 • در صورت نیاز به پورت RS232 در PLC های امرن سری CJ2M-CPU31 چه باید کرد ؟

  روی PLC های امرن سری CJ2M-CPU3 پورت RS232 به صورت پیش فرض وجود ندارد . اما به صورت Option می توان از پورتهای زیر ( تصویر زیر )استفاده کرد و آنها را روی CPU در محل مربوطه نصب کرد .
  نکته : بر روی سایر PLC های سری CJ2 مانند مدل های CJ2M-CPU1 و CJ2M-CPU6 پورت RS232 وجود دارد

   

 • در PLC های امرن چگونه می توان فهمید چه مقدار MEMORY برای برنامه PLC مورد نیاز است ؟

  شما می توانید پس از نوشتن برنامه مدنظر ، در نرم افزار    Cx-Programmer   گزینه ی    Memory Veiw را از منوی   View  انتخاب کرده  و در این قسمت حافظه ی استفاده شده برای برنامه   PLC  را مشاهده کنید .

 • آیا می توان در پی ال سی های امرن ( Omron PLC ) با اضافه کردن مموری کارت ، ظرفیت برنامه ی پی ال سی را افزیش داد ؟

  خیر ، کاربرد مموری کارتها در پی ال سی ها به منظور  backup  گرفتن از برنامه موجود در پی ال سی می باشد و فضای برنامه ی پی ال سی را افزایش نمی دهد .

 • حداکثر تعداد اکسپنشن هایی که به plc های کامپکت امرن می خورد چقدر است و آیا این plc ها پورت اترنت دارند یا خیر؟

  حداکثر تعداد اکسپنشن هفت عدد است که می توان به مدل CP1H اضافه کرد . در مورد پورت اترنت : مدل های CP1L-EL و CP1L-EM دارای پورت اترنت بر روی خود هستند و همچنین از پورت CP1W-CIF41 برای PLC های کامپکت می توان استفاده کرد .
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی