• بنده میخواهم توسط HMI سری NB امرن به 2 عدد اینورتر سری V1000 یاسکاوا متصل شوم و ضمن دیدن فرکانس و آمپر خروجی هر دو اینورتر در هر لحظه ، بتوانم استارت / استپ و تغییر ACC و DEC و تغییر دور را به صورت آنلاین انجام دهم . آیا این کار ممکن است ؟ اگر توضیحی هم بدهید ممنون می شوم .

  بله این کار امکان پذیر است ، شما می توانید از طریق پورت های RS485 که برروی اینورتر و HMI موجود می باشد HMI را به 2عدد اینورتر و حتی بیشتر متصل نمایید و نیاز به تجهیزات جانبی خاصی ندارید ولی نیاز به برنامه نویسی HMI وتنظیمات پارامترهای اینورتر (پارامترهای H5) دارید که کارشناسان واحد پروژه ی شرکت نیرونوین این کار را برای شما انجام می دهند .

 • من می خواهم با یک عدد کابل پرینتری از طریق کامپیوتر به یک عدد - HMI OMRON - NB متصل شوم ولی متاسفانه کابل را نمی شناسد لطفا من را راهنمایی کنید .

  برای حل این مشکل لطفا مراحل زیر را انجام می دهیم ( لازم به ذکر است که این مراحل برای شناساندن انواع کابل به کامپیوتر  برای انواع مختلف تجهیزات اتوماسیون ( سرو ، اینورتر ، پی ال سی و ..... ) کاربردی است )

  * ابتدا در کامپیوتر از منوی  Start    قسمت   Control Panel   را انتخاب کرده و سپس از منوی   Control Panel   گزینه ی   Device Manager   را انتخاب می کنیم.

  * بر روی گزینه ی Universal Serial Bus Controllers کلیک کرده و بر روی نام کابل مورد نظر راست کلیک می کنیم و گزینه ی   Update Driver Softwareرا انتخاب می کنیم.

  * در پنجره ای که باز می شود ، برروی گزینه ی   Browse My Computer For Driver Software   کلیک می کنیم. 

  * حال مسیر نصب نرم افزار  NB-Designer  را وارد کرده ( اگر کابل برای سایر تجهیزات است مسیر نصب آنها را وارد کرده ) ودر پوشه محل نصب نرم افزار پوشه ی  Driver   را انتخاب کرده و برروی  Next  کلیک میکنیم .

  * حال کامپیوتر،  کابل رامی شناسد و مراحل شناساندن کابل به پایان رسیده است. 

 • ما در شرکت خود از HMIهای Easy View جهت ارتباط با PLC های LS استفاده می کنیم آیا می توان HMI های OMRON را جایگزین Easy View نمود؟

  بله - HMI های omron این قابلیت را دارند که علاوه بر PLC های امرن ، اکثر برندهای دیگر را نیز پشتیبانی کرده و به سادگی کانکت شوند . 

  به عنوان مثال HMI سری NB امرن با PLC برندهای زیر ارتباط برقرار می کند :
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی