• با توجه به اینکه ربات های صنعتی گران هستند ، چگونه توجیه دارد که برای خط بسته بندی از ربات ها استفاده کنیم ؟

  ربات های بسته بندی در صنایع مختلف و برای بسته بندی اجناس مختلفی استفاده می شوند. مهم ترین عاملی که باعث می شود خطوط بسته بندی رباتیک شوند: سرعت، دقت، کیفیت و قابلیت تکرار پذیری بالا می باشد. به این صورت که در بازار رقابتی روز دنیا که تولید و کیفیت حرف اول را می زند سیستم بسته بندی رباتیک کمک بسیار شایانی به شرکت ها کرده است. ربات ها قابلیت کار به صورت 24 ساعته را دارند (ربات ها مرخصی ندارند-خطای انسانی ندارند-خستگی ندارند-) و دیگر نیازی نیست که شما تولید بکنید و محصول خود را انبار کنید تا در موقع نیاز مشتری ؛ کالای اماده داشته باشید زیرا با توجه به سرعت بالای خطوط شما می توانید پس از دریافت سفارش از شمتری ، محصول تولیدی را بسته بندی کرده و به دست مشتری برسانید. در نتیجه نیاز به انبار کردن محصول از بین می رود. استفاده از ربات های مخصوص بسته بندی مانند ربات های دلتا سرعت بسته بندی را بسیار افزایش می دهد، در نتیجه در مدت زمان کمتری در مقایسه با انسان کار بسته بندی صورت می پذیرد. هزینه اولیه ربات ها شاید نسبتا گران باشد اما باید این هزینه اولیه خرید ربات را با حقوق ، بیمه و سایر هزینه هایی که برای کارگران خطوط انجام می شود ، مقایسه کرد. با نصب ربات ها، نیاز شرکت ها به نیروی کار کاهش می یابد و در نیتجه حقوق و مزایایی که طی یکسال به کارگران داده می شود حذف می شود. با یک محاسبه مشخص می شود که هزینه اولیه سرمایه گذاری بسته بندی رباتیک پس از مدت کوتاهی جبران می شود و پس از آن این هزینه تبدیل به سود می شود.
  هم چنین می توان از کارگرانی که در خطوط بسته بندی مشغول بوده اند ، با اضافه کردن قسمت های جدید در سایر قسمت ها استفاده کرد و شرکت را توسعه داد و کارهای تخصصی و اپراتوری را به عهده آنها گذارد و کارهایی که نیاز به تکرار و سرعت بالا دارند را به عهده ربات ها گذاشت.
  تعداد ربات ها در خطوط تولیدی کارخانه های کشورهای پیشرفته مانند ژاپن ، آمریکا و آلمان روز به روز در حال گسترش است و اگر صنعت ما بخواهد در جهان مطرح گردد ، ناگزیر به استفاده از ربات های صنعتی است .
  شرکت نیرونوین آماده مشاوره و بازدید رایگان از کارخانه های صنعتی کشور بوده تا طرح هایی جهت نصب ربات های صنعتی و استفاده از مزایای آنها در خطوط تولیدی ارائه نماید .

 • آیا ربات های صنعتی دارای باطری BACK UP هم هستند ؟

  بله ربات های صنعتی دارای یک باتری BACK UP در کنترلر به منظور ذخیره برنامه هستند. عمر باتری BACK UP بستگی به مصرف و روشن بودن ربات دارد.
  ربات های صنعتی دارای انکودر ابسولوت هستند که از باتری در این انکودرها به منظور ذخیره اطلاعات استفاده می شود
  به عنوان مثال ربات میتسوبیشی 6 محوره RV-2F-D دارای 3 عدد باتری جهت ذخیره اطلاعات انکودر می باشد که هر عدد باتری برای 2 انکودر استفاده شده است.

 • تفاوت بین کابل های انعطاف پذیر و کابل های استاندارد در ربات ها چیست؟

  کابل های استاندارد فقط می توانند در کاربردهای ثابت استفاده شوند. برای استفاده در کاربردهای متحرک کابل انعطاف پذیر به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به کابل ها باید استفاده شود.

   

 • آیا برنامه های ربات با ابزارهای برنامه نویسی مختلف سازگار هستند؟

  شما به راحتی می توانید از Cosirop S/Wو RT ToolBox یا the R46TBبه منظور برنامه نویسی استفاده کنید. بعد از دانلود کردن برنامه ربات، این برنامه می تواند با نرم افزارهای ذکر شده بدون هیچ گونه مشکلی آپلود شود. 

   

 • آیا می توان سیستم ویژن را در ربات ها استفاده کرد؟

  بله ربات های میتسوبیشی به راحتی می توانند با ویژن Cognex In-Sight 5000 و In-Sight Micro series کار کنند. استفاده کنندگان Cognex "Pat Max هم چنین می توانند از مزایای ویژن MELFA استفاده کنند که سرعت فرآیند کالیبراسیون سیستم را افزایش می دهد. ربات های میتسوبیشی هم چنین می توانند به سسیتم های ویژن سایر تولید کنندگان ویژن کانکت شوند و کار کنند. 

 • آیا می توانم برنامه های MELFA-BASIC-4 مربوط به ربات سری S را در ربات های جدید سری SD و SQ استفاده کنم؟

  بله برنامه های MELFA-BASIC-4 می توانند در ربات های جدید سری SD و SQ استفاده استفاده شوند. هم چنین برنامه های MB4 می توانند به راحتی به برنامه های MB5 به منظور استفاده در ربات های SD و SQ تبدیل شوند.

 • آیا در بازوهای ربات میتسوبیشی از باتری backup استفاده شده است؟

  باتری backup برای بازوی ربات سری RP داخل جعبه کانکتور قرار داده شده است. سه باتری A6BAT اطلاعات بازو مانند مقادیر انکودر در زمان قطعی برق را ذخیره می کنند
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی