بررسی چاپ کاراکتر روی محصولخواندن کاراکتر چاپ شده بر روی محصول و کنترل صحت چاپ از جمله تاریخ و قیمت در خطوط سرعت بالا

بررسی چاپ کاراکتر روی محصول

 

در صنایع روزمره و تولید محصولات مختلف اکثر مواقع تعدادی کاراکتر که عموما تاریخ و قیمت مصرف کننده و یا کدهای شناسایی به زبان های مختلف هستند برای تشخیص صحت کالای تولیدی، ثبت و دسته بندی محصول، شناسایی زمان مصرف محصول و غیره وجود دارد که توسط پرینترهای صنعتی چاپ و یا حک و لیزر می شود. این کاراکترها در ابعاد، فونت، شکل و رنگ مختلف هستند و بسته به نوع، دارای اهمیت ویژه ایی هستند.

 

به عنوان مثال تاریخ حک شده بر روی بسته دارو نشان دهنده بازه زمانی مصرف آن است، همچنین این درجه حساسیت را می توان در مواد غذایی و نوشیدنی دید. و یا جهت تشخیص نوع محصول از کد شناسایی تشکیل شده از حروف و اعداد استفاده می کنند.

 

 

 

سیستم ویژن به عنوان یک کنترل کننده دقیق بکار گرفته می شود تا در خطوط تولید، کاراکترهای روی محصول را بررسی و از بروز خطای مداوم جلوگیری کند، عملکرد آن به این صورت است که به عنوان مثال کاراکترهای چاپ شده بر روی محصول، رنگ و طرح چاپ، موقعیت چاپ بر روی محصول را چک می کند و در صورت نقص یکی از موارد بسته به نوع نیاز کارفرما محصول را از خط تولید خارج و یا خط تولید را متوقف می کند. این سیستم در زمان چک کردن تاریخ می تواند بروز این عمل را انجام بدهد و براساس تاریخ روز اگر محصولی چاپ اشتباه داشت را از خط خارج کند.

 

 

 

 

قرص و آمپول، آبمیوه و نوشابه، کیک و پفک، چرخ دنده و لنت ترمز، شیر و بستنی و ... هر کدام تعدادی کاراکتر حک شده به عنوان شناسایی، دسته بندی و یا تاریخ انقضاء و قیمت دارند و آنها را می توان در تمامی صنایع از جمله صنایع دارویی، غذایی، آشامیدنی، قطعه سازی، بسته بندی، پلاستیک، کابل، لوله و ...  مشاهده کرد که توسط پرینتر، چاپی بر روی آنها انجام شده و با توجه به سرعت های بالای خطوط تولید وجود سیستم ویژن یک نیاز اساسی محصوب می شود.

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط


بطری و سیستم ویژن

پردازش تصویر در صنعت

سیستم ویژن در صنعت داروسازی و پزشکی


کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند .

پرسش و پاسخ های قبلی

ویژن سیستم


کانال تلگرام شرکت نیرونوین همراه با مطالب فنی ، علمی و عمومی

 https://telegram.me/niroonovin

 

 

 

 

 

 

 

نیرو نوین در شبکه های اجتماعی