رباتیک (Robotics)

 • ‌‌
 • خدمات
 • رباتیک
 • تجارب صنعتی دنیای واقعی در کلاس درس یاسکاوا

  یاسکاوا برنامه های درسی اختصاص داده شده به ارائه " تجارب صنعتی در دنیای واقعی" را در کلاس درس توسعه و آموزش می دهد. سازمان ها باید محصولات ، تکنولوژی و آموزش و پرورش مناسبی برای پر کردن شکاف ها بین آنچه که صنعت می خواهد و آنچه موسسات آموزشی را تامین می کنند، فراهم کنند. YASKAWA Motoman می گوید: در تلاش برای تقویت توسعه نیروی کار و رشد اقتصادی پایدار می باشد. شرکت یاسکاوا می گوید آن مسئله برنامه های درسی توسعه یافته، برنامه های اختصاص داده شده و ابزار سخت افزار و نرم افزار برای ارائه "تجارب صنعتی در دنیای واقعی" را در کلاس درس دارد.

  ادامه مطلب ...

 • شرکت یاسکاوا در نمایشگاه Motek 2015 آلمان

  در نمایشگاه Motek 2015 که از 5تا 8 اکتبر در نمایشگاه شهر اشتوتگارت آلمان برگزار شد، شرکت یاسکاوا ( Yaskawa ) روی دو موضوع تمرکز داشت . شرکت یاسکاوا سنسور جدید نیرو-گشتاور (MotoFit) و نرم افزار MOTOSIM EC VRC برای شبیه سازی و برنامه نویسی آفلاین سیستم های ربات موتومن را در این نمایشگاه ارائه کرده است. شرکت یاسکاوا سری جدید سروهای سیگما 7 و همچنین آخرین تکنولوژی خطی شامل SLIO CPU iMC7 را در معرض نمایش قرار داده است. سنسورهای گشتاور-نیرو می توانند گشتاور را به صورت 3 بعدی اندازه گیری کنند که این یک مزیت بسیار سودمند برای کارهای تماسی می باشد. این سنسورها تعامل انعطاف پذیر و خوبی با محیط دارند. سنسور توسعه یافته گشتاور-نیرو یاسکاوا (MotoFit) که به همراه ربات موتومن MH5F استفاده می شود به صورت ایده آل امکانات تکنولوژی کنترل و جدیدترین نسل ربات ها را ترکیب می کند.

  ادامه مطلب ...

 • ربات بسته بندی یاسکاوا

  ربات هایی مثل ربات موتومن MPP3 و ربات MPK2 به منظور حرکت سریع تر و عمل کردن در شرایط بهداشتی بیشتر مثل صنایع غذایی طراحی شده اند. به این منظور، خط کامل ربات های بسته بندی موتومن شرکت یاسکاوا دارای درجه غذایی به عنوان یک قابلیت استاندارد می باشد. یک زمانی بود که فقط شرکت ها ربات ها را در اپلیکیشن های داغ، سنگین و خطرناک استفاده می کردند. همانگونه که رباتیک رشد پیدا کرد، ربات ها در تعداد بیشتری از صنعت ها و کاربردها استفاده شدند.

  ادامه مطلب ...

 • ربات های صنعتی در جهان

  بیش از 200 هزار ربات صنعتی در سال 2014 در سراسر دنیا نصب شده است که این آمار رشد 15 درصدی در مقایسه با سال 2013 ارائه می دهد. نیاز روز افزون به ربات های صنعتی ادامه خواهد داشت. بین سال های 2015 و 2017 رشد به احتمال زیاد در حدود 12% ادامه پیدا خواهد کرد .

  ادامه مطلب ...

 • مزایای سیستم رباتیک برای بسیاری از اپلیکیشن ها

  اختلال اسکلتی عضلانی چیست ؟ کشیدگی عضلانی و یا آسیب دیدگی ناشی از مجموعه ای از کارها و حرکات تکراری را شامل می شود . کارهایی نظیر بلند کردن تکراری اجسام ، خمش و پیچش برای سلامتی کارگران بد هستند ، اما این کارها اپلیکیشنی عالی برای ربات هستند. جلوگیری از آسیب دیدگی کارگران تنها یکی از مزایای استفاده از ربات در تولید می باشد. مزایای دیگر شامل بهره وری بالاتر ، کیفیت بهتر ، گسترش ظرفیت و توانایی ساخت محصولات جدید می باشد . بعضی از این مزایا هر جا که ربات باشد دیده می شوند اما بعضی دیگر مخصوص اپلیکیشن های خاص هستند.

  ادامه مطلب ...

 • نوآوری های یاسکاوا

  در ادامه مطلب به نوآوری های شرکت ژاپنی یاسکاوا در زمینه ربات های صنعتی ( ربات موبایل YMR21 - ربات همکار انسان - ربات های دارای دو بازو - ساختار بسیار سبک و بهره وری در انرژی - همکاری بین انسان و ماشین ) و مسائل مربوط به آنها می پردازیم .

  ادامه مطلب ...

 • دهکده ربات یاسکاوا

  به منظور بزرگداشت صدمین سال تاسیس شرکت یاسکاوا، مرکز شرکت یاسکاوا در Kitakyushu ژاپن در اول ژوئن سال 2015 به عنوان دهکده ربات انتخاب و بازگشایی شد. دهکده ربات یاسکاوا به 5 بخش تقسیم می شود، کمر بند سبز، مرکز خلاقیت و نوآوری یاسکاوا، کارخانه ربات، ساختمان مرکزی و کافه رستوران. شما می توانید از نزدیک در باره شگفتی های تولید مدرن ، مطالب جدید یاد بگیرید و اطلاعات تازه کسب کنید. دهکده ربات به صورت کاملا سازگار با محیط زیست ساخته شده است و تولید گاز co2 خود را به نصف مکان های معمولی کاهش داده است.

  ادامه مطلب ...

 • بازار جهانی ربات های صنعتی 2014-2018

  تحلیلگران در یک مقاله کارشناسی شده ، پیش بینی کرده اند که بازار رباتیک صنعتی جهانی با نرخ رشد 6.42% در سال های 2014-2018 افزایش پیدا خواهد کرد. این مقاله سناریوی فعلی و چشم انداز رشد بازار رباتیک صنعتی جهانی را برای سال های 2014-2018 بررسی می کند. این مقاله هم چنین شرکت های پیشرو در این زمینه را معرفی کرده و یک بررسی جامع به همراه جزئیات در مورد سه شرکت برتر در زمینه بازار رباتیک صنعتی جهانی را ارائه می دهد.

  ادامه مطلب ...

 • گزارشی از نمایشگاه ربات 2015 IREX

  نمایشگاه بین المللی ربات 2015 IREX از 2 تا 5 دسامبر 2015 در شهر توکیوی ژاپن برگزار گردید. هدف این نمایشگاه، نمایش ربات های صنعتی، ربات های خدماتی و سایر تجهیزات مرتبط در داخل و خارج ژاپن و هم چنین کمک به بهبود تکنولوژی های کاربردی و ایجاد بازارهای رباتیک و تکنولوژی صنعتی بوده است.

  ادامه مطلب ...

 • صنعت جوشکاری و ربات یاسکاوا

  شرکت یاسکاوا برای مشتریانی که در یک فضای چالش برانگیز رقابتی قرار دارند، یک راه حل ایده آل پیشنهاد می دهد . جوشکاری قوس الکتریکی با ربات های MOTOMAN ، تولید را افزایش داده و هزینه های تولید را کاهش می دهد ضمن اینکه کیفیت بالای پایدار را ارائه خواهد داد .

  ادامه مطلب ...

 • آموزش جوشکاری به ربات ها

  تکنولوژی جدید زمان و تخصص مورد نیاز برای برنامه ریزی ربات های جوشکاری را کاهش داده است. تولید کنندگان هنگامی که رباتیک توانست موقعیت آنها را از جایی که بودند به جایگاه فعلی تغییر دهد یک نفس راحت کشیدند. اگرچه، خیلی زمان دوری نبود که بدون یک برنامه نویس مجرب ربات در تیم شما، کارگاه های کوچک منابعی برای برنامه ریزی ربات به منظور استفاده آنها برای جوشکاری نداشتند. اگر یک کارگاه کوچک یک برنامه نویس مجرب ربات در تیم خود داشت خروجی آن معادل سرمایه ای که صرف میشد ، نبود.

  ادامه مطلب ...

 • شرکت یاسکاوا تا 25% در مصرف انرژی ربات های خود صرفه جویی می کند

  در نمایشگاه Automatica که اخیرا در شهر مونیخ آلمان برگزار شد شرکت یاسکاوا یک مفهوم جدید برای صرفه جویی در مصرف انرژی بیان کرد که رنج وسیعی از اقدامات مختلف مثل: طراحی ربات و مفهوم خاموشی هوشمند ربات و رکاوری انرژی را در بر می گیرد.نتیجه صرفه جویی در مصرف انرژی تا 25% می باشد. نیازهای انرژِی یک ربات نه تنها بوسیله طراحی مشخص می شود، بلکه اپلیکیشن، کنترلر و طرح سیستم نیز نیازهای انرژی یک ربات را مشخص می کنند. هر چه که شما پارامترهای متنوع تری داشته باشید و آنها را به درستی تنظیم کرده باشید، مقدار و میزان صرفه جویی شما در مصرف انرژی بیشتر خواهد بود.

  ادامه مطلب ...

 • ربات ها

  از میان تمامی المان های پیچیده ای که صنعت تولید را تحت تاثیر قرار می دهند، اتوماسیون و ر باتیک کلید اصلی تقویت صنعت تولید در کشورها می باشد. ربات های امروزی به تولید کنندگان بهبود در بهره وری را ارائه می دهند که افزایش سود و اشتغال را به ارمغان می آورد. در همین حال، تغییرات در نیروی کار بومی، فرصت های تازه ای برای پیشرفت کارگران به وجود آورده است و هزینه های در حال افزایش کارگران خارجی موج جدید بهره وری و رشد کار در کشوری مثل آمریکا را موجب شده است. در حالی که این امر به طور کامل فهمیده نشده است، ارتباط بین رباتیک و رشد استخدام به وضوح مشخص است.

  ادامه مطلب ...

 • چگونه گریپر مناسب را برای ربات خود انتخاب کنید

  گریپرها مثل انواع وکیوم، انبردستی یا انگشتی، رایج ترین نوع گریپر ها در بازار هستند که در ربات های صنعتی استفاده می شوند. به منظور اطمینان از موفقیت اقتصادی و عملی در پروژه های اتوماسیونی، انتخاب گریپر مناسب بسیار ضروری می باشد. این مقاله روی فاکتورهای و معیارهای فنی که باید هنگام انتخاب گریپر مناسب مد نظر قرار گیرند تمرکز می کند.

  ادامه مطلب ...

 • مزایای استفاده از سیستم ویژن برای هدایت ربات ها

  ربات ها در صنعت و اپلیکیشن های تولید به منظور انجام کارهایی مثل جوشکاری، جابجایی نقاشی و ... برای سال های زیاد استفاده شده اند ، اما بدون سیستم ویژن برای هدایت حرکات ربات و انجام کارها، این اپلیکیشن ها محدود به انجام کارهای مشابه روی قطعاتی که موقعیت آنها از قبل مشخص شده بود بودند.

  ادامه مطلب ...
نیرو نوین در شبکه های اجتماعی